Araç çubuğuna atla

YÖRSİAD’ın Kıbrıs Çıkarması

YÖRSİAD heyeti KKTC’de Başbakan İrsem Küçük ile makamında bir araya geldi. Başbakan İrsen Küçük konuşmasında, derneğin çalışmalarının yararlı ve güzel olduğuna işaret ederek, böylesine genç iş adamlarını hem ekonomik hem de kültürel çalışmaları bir arada gerçekleştirerek, bölgeye ve kültüre sahip çıkmalarının önemine işaret etti.

Antalya ANFAŞ Fuar alanında, Akdeniz Üniversitesi ile birlikte 16-18 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirecekleri “5. Akdeniz İş Fırsatları Fuarı” hakkında geniş bilgiler vermek üzere Kıbrıs’a giden YÖRSİAD kafilesi burada çeşitli ziyaretlerde bulundu. Başta KKTC Başbakanı İrsen Küçük olmak üzere KKTC Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi, Yakın Doğu Üniversitesi kurucu Rektörü Suat Günsel, KKTC Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı ve KKTC Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez’i makamlarında ziyaret eden YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu üyeleri KKTC Başbakanı, Bakanı ve diğer kuruluşların başkanlarının İş Fırsatları fuarı açılışına gelmeleri için söz aldıklarını söyledi.

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken gezinin düzenlenmesinde Antalya KKTC Temsilcisi Münir Korman’a ve Kıbrıs ziyaretlerinde kendilerini yalnız bırakmayan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’in gösterdikleri yakın ilgiye teşekkür etti. YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ve yönetim kurulu üyeleri, aynı gece Kıbrıs’ta Ulusal yayın yapan BRT Haber ve Genç Tv’de canlı yayına katılarak YÖRSİAD ve Kıbrıs ekonomisine yapılabilecek katkılar ve ikili ilişkiler konusunda görüşlerini açıkladılar.

Ziyaretler çok olumlu geçti
Başkan Semih Beken, KKTC’den Antalya’da iş bulmak isteyen Kıbrıslı Türk kardeşlerine de iş imkanları sağlayabileceklerini söylerken, fuar hakkında bilgiler verdi. Başkan Beken, “ Kıbrıs’ta kendimizi Anavatanımızda gibi hissettik. Bizlere yakın ilgisini gösteren başta KKTC Başbakanı İrsem Küçük, Çalışma Bakanımız Şerife Ünverdi’ye Yakın Doğu Üniversitesi kurucu Rektörü Suat Günsel’e KKTC Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı ve KKTC Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez’e çok teşekkür ediyorum. İnsan bizim için en önemli faktör. ‘İşin yoksa gel” sloganıyla 16-18 Mart tarihlerinde, Akdeniz Üniversitesi ile birlikte Antalya’da bu yıl 5’incisini düzenleyeceğimiz ve Akdeniz bölgesindeki değişik sektörlerden firmalara ücretsiz stant vereceğimiz “Akdeniz İş Fırsatları Fuarı”na, KKTC’den de katılmak isteyen tüm işverenlere ücretsiz stant vermeye hazırız” dedi.

KKTC Başbakanı İrsen Küçük YÖRSİAD’ın davetlisi olarak Antalya’ya gelecek
Fuar bünyesine KKTC’yi katmalarından dolayı YÖRSİAD yetkililerine teşekkür eden Başbakan İrsen Küçük yapılacak işbirliği sayesinde ülkedeki istihdam ve çalışma hayatı konusunda ilerleme sağlanacağına dikkat çekti. KKTC Başbakan İrsen Küçük ve KKTC Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi “5. Akdeniz İş Fırsatları Fuarı” nın açılışı için Antalya’ya gelecek ve 15 Mart 2012 tarihinde YÖRSİAD’in her ay düzenlediği toplantıya da katılarak KKTC’deki son gelişmeleri YÖRSİAD üyeleri ile paylaşacaklar.
Öte yandan YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, önümüzdeki günlerde tekrar bir Kıbrıs gezisi düzenleyeceklerini ve başta turizm yatırımları olmak üzere ikili ilişkiler ile Kıbrıs’ta yapılabilecek yatırımlar konusunda KKTC Başbakanlık, ilgili bakanlıklar, SİAD ve sivil toplum örgütleri yetkilileri ile daha geniş görüşmeler yapacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir