Araç çubuğuna atla

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, “ Kadın Girişimcilere Destek Olmalıyız”

YÖRSİAD’DAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJE

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, kadın girişimciye sahip çıktı. Ayşe Kozuk’a kendi tesislerinde ücretsiz bir mağaza yeri veren Beken, YÖRSİAD’ın plaketlerini de artık Ayşe Kozuk’un yapacağını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın ve ATSO Kadın Girişimciler Kurulu üyesi Yeliz Gül Ege, Mine Bayram Bilgici Yörük Sanayici ve İşadamları Derneğini ziyaret etti. Kadın Girimcilere destek verilmesi amacıyla YÖRSİAD’ı ziyaret ettiklerini belirten Işık Yargın, “ Kadın Girişimcilerin hayatta daha çok rol almaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu konuda destekler sağlıyoruz. Yörük Sanayici İş Adamlarımızdan da bu konuda destek istedik. Sayın Başkan Semih Beken’in bu konuda çok büyük desteğini gördük” dedi.

Kadın girişimcilere en büyük örnek oluşturan Çini ustası Ayşe Kozuk, Kütahya’da merakla başladığı çini işine Antalya’da devam ederken, bundan sonra YÖRSİAD’ın da desteğini alacak. YÖRSİAD Başkanı Semih Beken çini ustası Ayşe Kozuk’a destek olmak amacıyla Hilmi Beken tesislerinde ücretsiz bir satış mağazası açması için gereken desteği verdiklerini belirtirken, ayrıca bundan sonra YÖRSAD’ın plaketlerinin de Ayşe Kozuk’un el işi yapımlarından çıkacağını söyledi.

YÖRSİAD Başkanı Beken, “Kadın girişimcilerimizin kendi ayakları üstünde kalarak ekonomiye katkı sağlamalarında destek olmak istiyoruz”
Başkan Beken, kadın girişimcilere destek olunması gerektiğini söylerken, “ Öncelikle Kadın Girişimciler Kurulunun ziyareti bizleri çok memnun etmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın’a teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kadın girişimcilerin artması için bizlerde YÖRSİAD olarak gereken neyse yapacağız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından bizlere tanıtılan Kadın Girişimcilerimizden birisi olan Ayşe Kozuk Hanımefendiye gereken desteğimizi vereceğiz. Öncelikle kendisine Hilmi Beken Tesislerinde ücretsiz bir yer tahsis ettik ve mağaza açmasını sağladık. Bundan sonra da YÖRSİAD’ın plaketlerini Ayşe Hanım yapacak. Bu projemiz başlangıç projesidir. Bunun gibi farklı projelere imza atacağız. Konu ile ilgili plan ve görüşmeler yapıldı. Kadın girişimcilerimizin kendi ayakları üstünde kalarak ekonomiye katkı sağlamalarında destek olmak istiyoruz. Bu başlangıç safhasında yapılan desteklemelerle emininki ülkemizin gelişmesinde büyük rol oynayan kadın girişimcilerimiz ortaya çıkacaktır. Ve bu projelerimizin Türkiye’de örnek teşkil edeceğine inanıyoruz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir