Araç çubuğuna atla

YÖRSİAD’ın Konuğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe Oldu

REKTÖR KURTCEPHE, “YÖRSİAD ÇATISI ALTINDA ÖRGÜTLENEN GENÇ İŞ ADAMLARININ, GELECEĞİN GÜÇLÜ TÜRKİYE’SİNE BÜYÜK KATKILAR YAPACAKLARINA İNANIYORUM”

YÖRSİAD’ın ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) 2011 faaliyet yılı Kasım ayı olağan toplantısı Porto Bello Otel’de gerçekleştirdi. “ Türkiye ve Dünya’daki son gelişmeler Üzerine Değerlendirmeler” konusunun işlendiği toplantının konuğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe oldu. Toplantıya Rektör Kurcephe’nin yanı sıra A.Ü Eğitim Fakültesi Dekanı Mimar Türk Kahraman, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr.Gör.Kenan YÜCE , Antalya Diş Tabipleri Odası Başkanı Caner Güleç ile YÖRSİAD yönetim kurulu ve üyeleri ile basın mensupları katıldı. Kurtcephe, YÖRSİAD’ın anı defterine de görüşlerini yazdı.

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken yaptığı açılış konuşmasında birçok sosyal projeye katkıda bulunmak istediklerini söylerken Kepez’de son olarak yaptıkları Ağız Sağlığı Diş Taraması hakkında bilgiler verdi. Beken, “ YÖRSİAD olarak birçok etkinlik yapıyoruz. Yönetim Kurulu olarak, biz hep şunu ilke ediniyoruz. Sadece işimize değil, kültürümüze de önem veriyoruz. Ve bu konuda da birçok sosyal projede de bulunmak istiyoruz. Birçok projeyi yönetim kurulu içerisinde değerlendiriyoruz. Neler yapabiliriz hep birlikte düşünüyoruz. Bu etkinliklerimizden bir tanesi de son olarak gerçekleştirdiğimiz Ağız sağlığı ve diş taraması etkinliğiydi. Sakarya parkında kıl çadır içerisinde koyduğumuz bir diş ünitesi koyarak bunu başlattık. Bu projede Diş Tabipleri odasının verdiği katkıya çok teşekkür ediyorum”

Beken, “Son yapılan çalışmalar ile şehri kucaklayan bir üniversite yarattıkları için sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyor ve mutlu olduğumu belirtmek istiyorum”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi konuk etmenin mutluluğunu da yaşadıklarını belirten Beken, “ Bizi kırmayarak bu yemeğimize katılan ve değerli görüşlerini bizler ile paylaşan sayın Prof. Dr. İsrafil Kutcephe’yi aramızda görmekten çok mutluyuz. Akdeniz Üniversitesinin dışa açılmasında İşadamlarına, sanayiye ve yatırımlara ciddi ölçüde destek sağlıyorlar. İnevasyon konusunda, gelişmede, teknokente yaptıkları yatırımlar ile büyük destek sağlıyorlar. Son yapılan çalışmalar ile şehri kucaklayan bir üniversite yarattıkları için sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyor ve mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Önümüzdeki günlerde bir yörük köyü kurma projemiz var. Bu konuda Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşmelerimiz yaptık bize bir yer tahsis edilecek. Bu konuda Orman Bölge müdürümüz konuya çok sıcak baktığını biz iletti. Biz üniversite ile birlikte yaptığımız işlerde işe sadece ticaret olarak bakmıyoruz aynı zamanda da bilimsel taraftan da yaklaşıyoruz. Ve Akdeniz Üniversitesinden bu konuda destekler alacağız. İnşallah bu projeyi yaptığımız zaman Akdeniz Üniversitesi ile birlikte ortaklaşa kültürümüze bir miras bırakacağız” dedi.

Kurtcephe, “Her biri ayrı değer olan genç arkadaşlarımızla birlikte olmanın keyfini yaşıyorum.”
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe YÖRSİAD çatısı altında örgütlenen genç iş adamlarının geleceğin güçlü Türkiye’sine büyük katkılar yapacaklarına inandığını belirterek, “ Gönülleri millet ve insanlık sevgisiyle dolu genç iş adamlarının geleceğin güçlü Türkiye’sine büyük katkılar yapacağını göz önünü aldığımızda YÖRSİAD çatısı altında örgütlenmenin önemi anlaşılıyor. Türk Milletinin güçlü, müreffeh bir dünya devleti olma idealine hizmet düşüncesiyle hareket eden arkadaşlarımızın heyecanını ve sevdasını paylaşıyorum. Her biri ayrı değer olan genç arkadaşlarımızla birlikte olmanın keyfini yaşıyorum. Milli ideallerimizin üstüne çıkmak hedefine ulaşacağımız inancıyla genç iş adamı kardeşlerimize yürekten başarılar diliyorum” dedi. Kurtcephe, konuşmasında Akdeniz Üniversitesindeki gelişmeleri ve çalışmaları YÖRSİAD üyeleri paylaşırken, artık Üniversitenin dünyada tanınan ve adından sıkça bahsedilen bir Üniversitesi olduğuna dikkat çekti.

Konuşmalar sonrası YÖRSİAD Başkanı Semih Beken tarafından Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’ye katılımlarından dolayı bir plaket sunuldu. Ayrıca Başkan Beken, 22-27 Kasım 2011 tarihleri arasında YÖRSİAD tarafından Kepez’de düzenlenen ücretsi diş taraması haftasında YÖRSİAD’a verdikleri destekten dolayı Antalya Diş Tabipleri Odası Başkanı Caner Güleç ile fikrin oluşmasında katkıları bulunan AB Medya Sahibi Ayla Çekiç’e de birer plaket verdi. Halil ÖNCÜ-ANTALYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir