Araç çubuğuna atla

Yolcular 2011’in En İyi Havalimanını Seçti

Yolcular 2011’in en iyi havalimanını seçti. Buna göre dünyanın en iyisi Seul Incheon, Avrupa’nın en iyisi ise Münih Havalimanı.

Yolcular 2011’in en iyi havalimanını seçti. Buna göre dünyanın en iyisi Seul Incheon, Avrupa’nın en iyisi ise Münih Havalimanı.
Turizm hizmetleri sunan “eDreams” portalının, onbinlerce yolcu ile yaptığı ankete göre 2011’in en iyi havaalanı Seul Incheon olud. Ankete katılan yolcular, havalimanlarını restoranlar, bekleme salonları, ulaşım hizmetleri gibi farklı kategorilerde değerlendirdi.

Buna göre Kanada’nın Vancouver Havalimanı ikinci, Singapur Changi Havalimanı da üçüncü oldu. Yolculara göre Avrupa’nın en iyisi de Münih’teki Franz Josef Strauss Havalimanı. Münih Havalimanı, dünya sıralamasında da altıncı seçildi. Almanya’da sıralamaya giren bir diğer havalimanı da Nürnberg Havalimanı oldu.

Modern ve geleneksel çizgiler birarada

2001 yılında açılan Seul Incheon Havaalanı, pek çok kez ödül aldı. Modern ve gözalıcı mimari ile geleneksel çizgileri birleştiren Incheon, ayrıcı müze, tiyatro ve botanik bahçesi gibi unsurlarla de puan topluyor. Seul Incheon Havalimanı, bekleme salonları ve alışveriş olanakları kategorilerinde de birinci sırada yer aldı.

Dereceye giren diğer havaalanları

Turizm portalı eDreams’in ankentinde bölgelere göre yolculardan en çok oyu alan diğer havaalanları ise şöyle sıralanıyor:

Latin Amerika: Las Americas Airport – Santa Damingo (Dominik Cum.)

Ortadoğu: Dubai Internatiol Airport (BAE)

Afrika: Aeroport Djerba Zarzis – Cerba (Endonezya)

Bükreş Havalimanı ise yolculardan en kötü notu aldı. Romanya’nın başkentindeki havaalanı binasının çok kötü ve bakımsız durumda olduğu, personelin kaba olduğu ve her tarafta çöplerin olduğu yönünde eleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir