Araç çubuğuna atla

Yellow Medya ve TripAdvisor, Türkiye’de Ortaklık Anlaşması Yaptıklarını Açıkladı

Yellow Medya ve dünyanın en büyük seyahat sitesi* TripAdvisor®, Türkiye pazarı için resmi ortaklık anlaşması yaptıklarını açıkladı. Bundan böyle Yellow Medya, TripAdvisor platformu için hem resmi firma listeleme içerik sağlayıcısı olacak hem de TripAdvisor’ın firmalara özel listeleme ürünlerinin Türkiye’deki otellere ve tatil köylerine satışını üstlenecek.

Yerel arama çözümleri ve firma bilgileri listeleme konularında Türkiye lideri olan Yellow Medya, TripAdvisor’ın içeriğini online ve mobil alanlar dahil olmak üzere tüm platformlarına ekleyecek. Bu sayede Yellow Medya platformlarının kullanıcıları TripAdvisor web sitelerinde bulunan, ziyaretçilerin konaklama yerleri, restoranlar ve turistik mekanlar ile ilgili yapmış oldukları tüm yorumlara ulaşabilecek.

Yellow Medya, bu içerik entegrasyonunun yanı sıra TripAdvisor’ın firmalara özel listeleme ürünlerinin Türkiye’deki otellere ve tatil köylerine satışını da üstlenecek. Bu Özel Firma Listeleme ürünleri sayesinde otellerin web sitesi linki, e-posta adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri aylık 50 milyon tekil ziyaretçisi bulunan* TripAdvisor sitesinden direkt olarak yayınlanabilecek. İşletmeler, böylece yoğun olarak ziyaret edilen bu firma listeleme sayfalarından müşterilerine özel teklifler ve kampanyalar sunabilecek, arada aracı kurumlar olmadan yapılan rezervasyon rakamlarını ve firma görünürlüklerini artırabilecekler.

Yellow Medya Genel Müdürü Trevor Nadeau, Türkiye’yi hem turistik hem de iş amaçlı olarak ziyaret eden kişi sayısında büyük bir artış olduğunu belirterek, bir yılda Türkiye’yi ziyaret eden ortalama 30 milyon kişinin doğru ve güncel otel, restoran ve seyahat ile ilgili diğer içeriklere ulaşabilmesinin önemine değindi.

TripAdvisor for Business Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ticari Direktörü Karen Plumb ise, Yellow Medya ile ortak çalışarak TripAdvisor Firma Listeleme Programı’nı Türkiye’deki konaklama firmalarına sunabilecek olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Türk konaklama sektöründe TripAdvisor firma listeleme ürünlerinin daha yaygın kullanılmasının ve benimsenmesinin, işletmelerin geniş ziyaretçi topluluğumuz tarafından daha fazla görünür ve tercih edilir hale gelmelerine yardımcı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Yellow Medya ve TripAdvisor, gelecek aylarda Yellow Medya’nın sürekli güncel tutulan, geniş veri tabanında bulunan Türkiye Turizm sektörüne ait işletme bilgilerini TripAdvisor platformlarına entegre etmek için de ortak çalışmalara devam edecektir.

Yellow Medya Hakkında:

Yellow Medya, yerel aramada dünyanın en güvenilir markasının Türkiye temsilcisi Turkey Yellow Pages’in çatısı altında, Dubai merkezli Al Wahda-Express firmasının iştiraki olarak faaliyet göstermektedir. Yellow Medya, işletmelerin satış artırıcı faaliyetlerine ve marka iletişimine yönelik güncel teknolojilerin tüm getirilerinden yararlanılan çözümler sunmaktadır. Bu çözümlerden ‘Yellow.com.tr’, Türkiye’nin en güvenilir, en doğru ve en çok ziyaret edilen online ve mobil firma rehberi olarak öne çıkıyor. 650 kategoride 680 binden fazla işletmenin tüm güncel iletişim bilgilerinin Türkçe ve İngilizce olarak ücretsiz listelendiği Yellow.com.tr, her ay 3 milyondan fazla kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Yellow Medya firmalara ayrıca, coğrafi konumlandırma, haritalarda ve navigasyon cihazlarında markalı içerik yönetimi, online ve mobil reklam çözümleri, doğal arama sonucu optimizasyonu uzmanlığı ile üretilmiş online ve mobil sitelerin oluşturulması, reklamverenlere yönelik %100 performansa dayalı ödeme sistemlerinin geliştirilmesi, mobil uygulamaların tasarlanması ve pazarlama/reklam istatistiklerinin takip edilmesi konularında da özel hizmet veriyor.

TripAdvisor Hakkında:
TripAdvisor® dünyanın en büyük seyahat sitesidir ve seyahat edenlere yolculuklarını planlayıp mükemmelleştirmelerini sağlamaktadır. TripAdvisor rezervasyon araçlarına sayısız bağlantı sunarak seyahat edenlerden güvenilir öneriler ve (Flights aramaları, TripAdvisor Mobile ve Anında Kişiselleştirme dahil olmak üzere) geniş bir seyahat seçimleri ve planlama özellikleri yelpazesi sunar.

TripAdvisor LLC tarafından yönetilen TripAdvisor® Media Group 19 popüler seyahat markasından** ayda 65 milyondan fazla farklı ziyaretçi* çekmektedir. Ayda 50 milyondan fazla tekil ziyaretçi***, 20 milyon üye ve 50 milyondan fazla tanıtım, görüş ile TripAdvisor markalı siteler dünyanın en büyük seyahat topluluğunu oluşturmaktadır. Bu siteler, Çin’de daodao.com dahil olmak üzere dünya çapında 30 ülkede yer almaktadır****. TripAdvisor’ın ayrıca TripAdvisor’ı ziyaret eden milyonlarca ziyaretçisinin turizm sektörüne ulaşmasını sağlamak için çalışan “TripAdvisor for Business” adı altında bir bölümü vardır. Bu bölümde, otel sahiplerinin seyahat ile ilgili araştırma yapan milyonlarca ziyaretçiyle doğrudan iletişim kurmalarını ve firma sahiplerinin ve ev/pansiyon sahiplerinin mekanlarını listeleyip otel alternatifleri oluşturmalarına yardımcı olmasını sağlayan Firma Listeleme özelliği mevcuttur.

TripAdvisor Media Group web siteleri 2010 yılı Nast Traveller, Good Housekeeping, Time dergisi ve Travel + Leisure tarafından en iyi seyahat kaynakları olarak belirtilmiştir.

TripAdvisor Media Group, 2010 yılında 486 milyon dolar gelir elde etmiştir. TripAdvisor ve TripAdvisor Media Group altındaki siteler Expedia, Inc.’in (NASDAQ: EXPE) aktif şirketleridir.

TripAdvisor ve TripAdvisor logosu, ABD ve/veya diğer ülkelerde TripAdvisor LLC’nin ticari veya tescilli markalarıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir