Araç çubuğuna atla

WOW İstanbul, Kongre Merkezi Kapasitesini 6500 Kişiye Çıkarıyor

2012 yılı Şubat ayında hizmete girecek yeni yatırım ile kongre merkezi WOW Convention Center’ın toplantı odası sayısı 13’den 34’e, toplantı alan kapasitesi 8500 metrekareye, kişi kapasitesi ise 6500’e yükselecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan WOW Istanbul Hotels &Convention Center Genel Müdürü Ziya Cihan; “Hem bu büyüme hem de bize gelen toplantı taleplerindeki artışı göz önüne alarak temmuz ayında inşaatına başladığımız yeni yatırımımıza karar verdik. 3108 m2 ile İstanbul’un en büyük toplantı salonuna sahiptik. Yeni yatırım ile de konaklamalı en büyük toplantı kapasitesine sahip olacağız. Bu projede en büyük salonun tavan yüksekliği 7 metre, toplam alanı ise 1200 metrekare olacak. 1000 kişiye hizmet verebilecek salon üçe bölünebilecek. Yine aynı kompleks içinde yer alacak diğer salonların büyüklükleri 70 ile 225 metrekare arasında değişecek. Tesiste ayrıca dinlenme, çalışma ve toplantı odalarının bulunduğu bir VIP salonu bulunacak. Toplantı salonlarının yanı sıra eğlence ve yiyecek-içecek servislerinin bulunduğu sosyal alanlar da misafirlerimize hizmet verecek.Yeni projeyle birlikte toplam 34 salonun sadece bölgeye değil, İstanbul’un toplantı kapasitesine önemli katkısı olacak. WOW Convention Center’e yapılan bu yeni proje ile Yeşilköy, İstanbul’un II. Kongre Vadisi olma yönünde büyük bir adım atacak” dedi.

“En çok odası olan toplantı merkeziyiz”
WOW Istanbul Hotels&Convention Center aynı komplekste 4 yıldızlı WOW Airport Hotel, 5 yıldızlı WOW Istanbul Hotel ve kongre merkezi WOW Convention Center ile hizmet veriyor. Tesisin bu özelliğinin çok önemli olduğunu belirten Ziya Cihan sözlerine şöyle devam etti: “İki otelde 635 oda sayımız ve 1270 yatak kapasitemiz ile İstanbul’un en büyük konaklama kapasitesine sahip toplantı merkeziyiz. Ama daha önemlisi bu üç yapıyı hem tek bir tesis gibi hem de ayrı olarak kullanılabiliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir