Araç çubuğuna atla

Uludağ’da Teleferik Uzadı Süre Kısaldı

Bursa Uludağ’daki teleferik yolu uzatılırken ulaşım süresi kısalacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe kurulmakta olan yeni sistemle birlikte teleferik hattının taşıma kapasitesinin 12 kat artacağını bildirdi.

Başkan Altepe, konuyla ilgili bilgi verirken şunları söyledi:
“Ulaşım. Tüm dünyada dağ bölgelerinde en rahat ve kullanışlı ulaşım aracı teleferik. Biz de Bursa;da 1960’lı yıllarda devreye alınan teleferiğin taşıma kapasitesinin artırılması, modern ve keyif hale getirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Proje süresince bazı sıkıntılar yaşadık. Hukuki engellemelerle karşılaştık. Ancak tüm sıkıntıları aştık ve çalışmalarımız hızla devam ediyor.”

Altepe, bir yıl içinde yeni teleferiği tamamlamayı hedeflediklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Yeni sistemle birlikte mevcutta Sarıalan’a kadar 4 bin 500 metre olan teleferik hattı 8 bin 400 metreye çıkarak oteller bölgesine kadar uzanmış olacak. Bursa’da konaklayan misafirler kayak takımlarını alıp yeni teleferik sistemi ile 22 dakikada pistlere ulaşabilecekler. Yazın da kente gelen iç ve dış turizm misafirleri, yeni hat sayesinde rahatça Uludağ’a çıkabilecekler. Amacımız Uludağ’a ulaşımda karayolunun mümkün olduğunca kullanılmaması ve yeni sistemle birlikte zirveye keyifli, manzaralı ve konforlu bir yolculuk yapılmasıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir