Araç çubuğuna atla

Uçaktan Korkan Yolcu Kabini Karıştırdı

Uçak kalkmak üzere iken, ‘No, No’ diye bağırmaya başlayan Mısırlı yolcu, korkudan nefes almakta zorlanınca imdadına Türk hostesler koştu.

Türk Hava Yolları’nın (THY) Kahire-İstanbul uçağında fenalaşan Mısırlı yolcu için kabin ekibi seferber oldu.Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul’a gelmek üzere saat 14.45’te havalanan TK 0691 sefer sayılı ”Erzincan” adlı uçağın kalkışı sırasında, ön sıralarda oturan Mısırlı bir yolcu fenalık geçirdi.

Arapça ”hayır, hayır” diye bağıran ve oturduğu yerden kalkmaya çalışan yolcu, önce yanındaki yolcular tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Bir sonuç alamayan yolcular, durumu kabin ekibine bildirdi.

Uçağın kalkış durumunda olmasına rağmen yolcunun yanına gelen üç THY kabin personeli, ilk kez uçağa bindiğini söyleyen yolcuyu sakinleştirmeye çalıştı. Nefes almakta güçlük çektiği görülen yolcuya, oksijen ünitesiyle hava desteği de sağlandı.

Durumun bildirildiği Kaptan Pilot Ahmet Akbaş, anons yaparak, uçakta doktor varsa kendisini kabin ekibine tanıtmasını istedi.
Uçakta doktor bulunmaması üzerine Kahire Kule ile irtibata geçen kaptan pilotun, uçakta bir hasta bulunduğunu ve sağlık ekiplerinin hazır durumda beklemesini istediği öğrenildi.

Kabin ekibinin özverili çalışması sonucu bir süre sonra sakinleşen Mısırlı yolcu, oturduğu yerden kaldırılarak, hostesler eşliğinde kokpit tarafındaki tuvalete götürüldü.

Uçuş sırasında hosteslerin yemek servisi yaptığı holde oturan yolcunun, bir süre sonra iyice sakinleştiği, hatta kabin ekibiyle şakalaştığı görüldü.

Mısırlı yolcunun, uçağın Atatürk Havalimanı’na inişinin ardından sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir