Araç çubuğuna atla

’TÜRSAB turizmin amiral gemisi ama görevini yapamıyor

Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Erdem:

‘’TÜRSAB turizmin amiral gemisi ama görevini yapamıyor’’
‘’5 yıl süreyle acente tahdidi getireceğiz’’
‘’TÜRSAB acentelerin güçsüz olmasını istiyor, artık bu oyuna ‘dur’ demeliyiz’’

Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, turizmin amiral gemisi olarak nitelendirdiği TÜRSAB’ın görevini yapamadığını ve acentelerin sorunlarına çözüm üretemez duruma geldiğini söyledi.
Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Erdem, İstanbul’da İran ve Ortadoğu turizmi yapan seyahat acentelerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Erdem, 18 yıldan bu yana görevde olan ve acentelerin sorunlarına çözüm üretemeyen TÜRSAB yönetimine son vermek için birlik ve beraberlik içerisinde olunmasını istedi.
TÜRSAB’ın gücünün olmasına karşın acentelerin sorununu çözümleme konusunda bir şey yapmadığını ifade eden Erdem, şöyle konuştu:
‘’ Yaptıkları hep kendileri için. Başlıca işleri hac umrecilerden para toplamak, bizlerden aidat toplamak, müzelerden komisyon almak, kurduğu 21 şirketin gelirleriyle sağda solda dünyanın çeşitli ülkelerinde dolaşmaktır. Yeni hizmet binasını tam 87 milyon liraya mal ettiler. Kuşadası’nda 250 milyon liraya yaptırdıkları Kongre Merkezi’nin durumu da ortada. Bu kötü sistemi artık değiştirmeliyiz. Seyahat acenteleri Türk turizminin lokomotifidir. Türkiye’nin tanıtımını ve pazarlamasını yapmaktadır. Türk turizmini dünyadaki temsilcisidir. TÜRSAB’da turizmin amiral gemisi ama görevini yapamıyor. Gücünü tan olarak kullanamıyor. Sektöre artık fayda yerine zarar veriyor. ‘’

thumbnail_Güçlü TÜRSAB Foto

5 YIL SÜREYLE ACENTE TAHDİTİ GETİRECEĞİZ

Erdem, TÜRSAB yönetimine geldiklerinde ilk işlerinin sektörün yaşadığı krize çözüm olarak yeni seyahat acenteleri kurulmasına 5 yıl süreyle tahdit getireceklerini ifade ederek, ‘’ 8-9 bin acente şu an Türkiye için fazla. 20 acente olan yerde 100 acente oldu. Bu kadar acente enflasyonu pastanın giderek küçülmesine bölünmesine ve herkesin aç kalmasına sebep oluyor. Bunu genel merkez çok iyi bildiği halde sürekli acente açıyor. Bakın 6 ay içinde 250 acente daha açtı. Niye açıyor. Para toplamak için açıyor. 5 yıl süreyle yeni acente kurulmasını durduracağız. 5 yıl sonra yetki belgesi alımını 300 bin liraya çıkaracak, acentelerimize TÜRSAB yetki belgelerini devretme hakkını tanıyacağız’’ diye konuştu.
Ayrıca başta belediye ve odalar olmak üzere tüm Kamu İktisadi Teşekküllerini’nin TÜRSAB belgelerini iptal edeceklerini anlatan Erdem, D2 belgesi sorununu da ortadan kaldıracaklarını sözlerine ekledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir