Araç çubuğuna atla

TUROB’a Travelife İçin İşbirliği Teklifi

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği (ABTA) ve Hollanda Seyahat Acentaları Birliği (ANVR) yetkilileri tarafından; İngiltere Londra WTM 2011 Turizm Fuarı sırasında, TUROB standı ziyaret edilerek, TUROB’un çevrenin korunması ve sürdürülebilir turizm çalışmalarına değinildi ve Greening Hotels projesinde yakalanan başarısı için teşekkür edildi.

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği (ABTA) ile Hollanda Seyahat Acentaları Birliği (ANVR), 2012 yılındaki Genel Kurul toplantılarını ülkemizde yapacak. Önümüzdeki yıl, ülkemize gelecek olan her iki birlik; ortak yürüttükleri ‘Travelife’ sürdürülebilirlik sistemini, TUROB işbirliğiyle Türkiye’ye taşımayı istedi.

7 ile 10 Kasım tarihleri arasında, Londra’daki WTM fuarı sırasında, TUROB standında yapılan toplantıya, ABTA’dan Simon Pickup ve Hugh Felton, ANVR’den Gerben Hardeman, ECEAT Projects’ten Silvia Hendriks ile TUROB yetkilileri katıldı. ABTA ve ANVR yetkilileri, ‘Travelife sisteminin’ Türkiye’ye yerleşmesi konusunda TUROB’a işbirliği teklifinde bulundu.

Travelife nedir?

Travelife, turizm sektörü içinde sürdürülebilirlik ilkelerini etkin şekilde tanıtmak ve desteklemek için kuruldu. Travelife, dünya çapında otel ve apart otel üyelerine sahip. Travelife; üyelerinin sürdürülebilir ve iyi iş pratikleri geliştirmelerine, aynı zamanda turizm sektörü içerisinde, Avrupa ve dünya çapındaki tüketicilere başarılarını tanıtmalarına yardımcı olmayı hedeflemekte.

Başlarken:

Travelife’a katılmadan önce, otelinizin sosyal ve çevresel meseleleri nasıl yürüttüğüne dair soruları cevaplayarak, çevrimiçi kontrol listesini doldurabilirsiniz. Yüksek skor elde etmeniz, Travelife Award’a (Travelife Ödülü) uygun olabileceğinizi göstermektedir. Katıldıktan sonra, hazır olduğunuzda, bağımsız bir Travelife denetimi yapılacaktır.

Tasarruf sağlama:

Denetim sonuçlarını, tesisinizi sunan tüm Travelife tur operatörleri ile paylaşabilirsiniz. Award seviyesine ulaşamadığınız takdirde, size önerilerde bulunulacak ve rehberlik edilecektir. Bu sayede, işletmenizde bir miktar gerçek maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca, müşterilerinizin daha iyi bir deneyim keyfini çıkaracağından da emin olabilirsiniz. Travelife otellerinde müşteri memnuniyeti, Travelife Ödüllerine sahip olmayan benzer otellerden çok daha yüksektir.

Travelife Award seviyesine ulaştığınızda, otelinizi, üye tur operatörlerine doğrudan rezervasyon bağlantıları sunan ve sizi rakiplerinizden ayıran çevrimiçi broşürü Travelife Collection’da yer alarak tanıtıyorsunuz. Ayrıca, bir üyelik olarak, tüm bağlantılarınızda kullanabileceğiniz ‘Travelife’ logosuna sahip oluyorsunuz. Eğer, Award seviyesindeyseniz, başarılarınızı tanıtmak için ‘Travelife Award’ logosunu kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir