Araç çubuğuna atla

Türkiye’den Yunanistan’a İlgi Artıyor

Yunanistan özelleştirmelerden sorumlu Yunanistan Varlık Geliştirme Fonu (HRADF) Başkanı Stergios Pitsiorlas, limanlar, tren yolları, enerji şirketleri turizm sektörü gibi pek çok alandaki varlığı kapsayan özelleştirme programına ilişkin merak edilenleri açıkladı.

Yunanistan’ın özelleştirme programı için şimdiye kadar kendisini çok sayıda Türk şirketin ziyaret ettiğini belirten Pitsiorlas, özelleştirme programlarında Türk şirketlerinin ilgisinin artacağına inandığını da belirtti.

Kreditörlerle anlaşma kapsamında 2018 yılına kadar özelleştirme programını tamamlamayı hedeflediklerini belirten Pitsiorlas, devam eden özelleştirme programlarında da bir sıkıntı olmadığını, çalışmaların olumlu şekilde devam ettiğini söyledi.

Pitsiorlas, Lavrion Limanı ile bir Türk şirketin de ilgilendiğini, söz konusu şirketin liman içinde bir alan kiralamak istediklerini ve bu işbirliğinin kesinleşmesi için görüşmelerin devam ettiğini ayrıca Türk şirketlerinin başta turizm olmak üzere marina ve kruvaziyer alanındaki özel yatırım programlarına da katıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir