Araç çubuğuna atla

Türkiye, 2014 Marinalar Kongresi’ne aday

Türkiye, Dünya Marinalar Konfederasyonu ICOMIA tarafından 3 yılda bir farklı ülkelerde düzenlenen ve 7.’si 2011 yılında Singapur’da yapılan Dünya Marinalar Kongresi’ne ev sahipliği yapmak üzere aday oldu.

CNR Holding’den yapılan yazılı açıklamada, CNR Holding ve Deniz Endüstrisini Ve Denizciliği Geliştirme Derneği’nin (Dentur) 2014 Dünya Marinalar Kongresi’nin İstanbul’da yapılması için güçbirliği yaptığı belirtildi. Türk Denizcilik Sektörü’nün dünyaya tanıtımında büyük rol oynayacak olan kongrenin, yılda 5 milyar dolarlık ilave turizm geliri sağlayacağı düşünülüyor.

Türkiye, 2014 yılında yapılacak Dünya Marinalar Kongresi’ne ev sahipliği yapmak üzere aday oldu. Haziran ayında Rotterdam’da yapılan ICOMIA Kongresi sırasında Dentur tarafından başlatılan görüşmelerde karar aşamasına gelindi.

Dentur ve CNR Holding tarafından hazırlanan ortak teklifte, kongrenin İstanbul’da düzenlenmesinin diğer aday kentlere göre sağlayacağı avantajlar somut verilerle desteklenerek Dünya Marinalar Kongresi Yönetim Kurulu’na sunuldu. Yapılan etkili çalışma sonucunda İstanbul, bu zorlu maratonda Moskova, Barselona ve Dubai karşısında bir adım öne geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir