Araç çubuğuna atla

Türketici Tatilde Ne Arıyor

Özel bir tur şirketinin Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Velit Gazel, yaptığı açıklamada, dönem dönem gerçekleştirdikleri anket çalışmalarıyla Türkiye`deki tatil severler arasındaki yeni beklentileri ve tercihleri belirlemeyi hedeflediklerini söyledi.

Anket sonuçlarında ortaya çıkan beklentileri temel alarak, tur ve organizasyon planlarını revize ettiklerini ya da geliştirdiklerini anlatan Gazel, turizm sektöründeki değişimleri ve müşterilerin ne istediğini bilmeden, gözlem yapmadan hizmet vermenin yanlış bir yöntem olduğunu bildirdi.

Son olarak kadın ve erkeklerin tatil seçimlerini belirleyen önceliklere ilişkin anket yaptıklarını anlatan Gazel, “Anketimizde bugüne kadar bizimle seyahat eden 6 bin 506 kişinin 2006-2011 dönemi arasındaki tercihleri değerlendirildi“ dedi.

Anket sonuçlarına göre, kadınlar ve erkeklerin tatil seçimlerini belirleyen öncelikler arasında farklılıklar olduğunu belirten Gazel, “Ankette, kadınların tatil tercihlerinde önemli olan unsurların güvenlik, konfor, alışveriş, arkadaşlık ve önemsenmek olduğu belirlenirken erkekler tatilde rahatlık, özgürlük, arkadaşlık ve macera istediklerini belirttiler“ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir