Araç çubuğuna atla

“Turist Bilgi Sistemi Oluşturulması Projesi” Samsun’a Güç Katacak

SAMSUN- Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, TR83 Bölgesi’nde gerçekleştirilecek Turist Bilgi Sistemi Oluşturulması Projesi’nin, Samsun turizmine güç katacağını belirtti.
Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, TR83 Bölgesi’nde gerçekleştirilecek Turist Bilgi Sistemi Oluşturulması Projesi’nin, Samsun turizmine güç katacağını belirtti.
Karanfil yaptığı yazılı açıklamada, Samsun İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan projeyle, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 bölgesinde turizm altyapısının geliştirilmesi için gerekli bilgi birikiminin oluşturulacağını ifade etti.
Projenin, turizm çeşitliliğini, ulaşım olanaklarını ve her türlü turizm potansiyelini, teknolojiyi kullanarak en kolay şekilde geniş kitlelere ulaştırmayı amaçladığını aktaran Karanfil, şunları kaydetti:
“Samsun her yerinde ayrı zenginlikleri barındıran bir Büyükşehir. Bu proje ile Samsun’da yer alan tarihi, kültürel alanların mekansal tanımları ve öznitelik bilgileri, ulaşım, konaklama bilgileri, coğrafi bilgi sistemi veri tabanı ile sunularak, hazır nitelikli ve doğru bilgi elde edilecek, sürekli bilgi güncellenebilme özelliği ile yerli ve yabancı turistlere, turizm seyahat acenteleri, profesyonel turist rehberleri kaliteli hizmet sunabilecek. TR83 Bölgesi’nde gerçekleştirilecek Turist Bilgi Sistemi Oluşturulması Projesi Samsun turizmine güç katacak. Bu sistem Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olup turist bilgi sistemleri içinde diğer illerimize örnek teşkil edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir