Araç çubuğuna atla

TUI, Rusya İçin Büyüme Planını Açıkladı: Türkiye Operasyonları Tek Elde Toplanacak

Tek markayla

TUI Rusya ve BDT’nin genel müdürü Chris Mottershead Rusya’da yayınlanan Kommersant gazetesine yaptığı açıklamada, halen iki marka altında devam eden Türkiye operasyonlarının gelecek sezon tek bir marka altında yapılacağını belirtti.

Rusya ve BDT pazarlarından TUI ve Mosstravel markaları ile Türkiye’ye çalışan grup, gelecek sezondan itibaren operasyonlarını Tantur üzerinden yönlendirecek.

Gelecek yazdan itibaren Rusya’dan Türkiye operasyonlarını Tantur ile gerçekleştireceklerini ifade eden Mottershead, bu yapının içinde Rus pazarını iyi bilen kadroların olduğunu, şu anda olası sonuçları analiz ettiklerini ve TUı ile aynı hizmet standartlarına sahip Tantur’un bunda başarılı olabileceğini söyledi.

Fiyat tek ölçüt değil

“Pazarda fiyatlar elbette önemli. Ancak tek kriter bu değil” diyen Mottershead, “Müşterileri iç.in finansal güç, istikrar, hizmet kalitesi, marka değeri ve yenilenme, yeni ürünler sunma da o kadar değerli. Mesela biz gelecek sezon, Travco Hotels gibi özellikli ürünleri sunmaya başlayacağız”

Rusya’da operasyonların beklenen karlılıkta olmadığını söyleyen Mottershead, şu ana kadar pazara çok yatırım yapıldığını gelecek 2 yıl içinde de kara geçmeyi umduklarını vurguladı

Yeni alımlar değil sistematik büyüme

Rusya ve BDT pazarlarında yeni şirket alımlarının şu an gündemde olmadığını belirten Mottershead, daha çok işlerin toplulaştırılması ve sistematik büyüme sağlanmasına odaklandıklarını ifade etti.
Mottershead, gelecek bir yıl içinde alımların söz konusu olmadığını, ondan sonra da bir değerlendirme yapacaklarını vurguladı.

Havayolu pazarında da çalışmalar yaptıklarını belirten Mottershead, bu alanda strateji geliştirme sürecinde olduklarını, bu süreçte kendi havayolu şirketi ile mi yoksa partnerlikler yoluyla mı büyüyeceklerine karar vereceklerini ifade etti.

Acente ağı yaygınlaşacak

Rusya’daki satış kanallarını 5 bölümde geliştirmeyi planlayan TUI’nin ilk aşamada kendi ofislerini açacağını belirten Mottershead, ikinci aşamada franchise ofislerinin, izleyen süreçte de franchising koşullarından çekinen ve daha fazla özgürlük isteyen acentelere Mostral ile yöneleceklerini söyledi.
Mottershead dördüncü aşamada bağımsız acentelerle ve son aşamada da on-line satış acenteleri ile çalışacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir