Araç çubuğuna atla

TUI, Otel Sayısını Arttıracak Stratejiyi Açıkladı

Avrupa’nın en büyük tur operatörü konumunda bulunan TUI, online satış kanallarındaki ağırlığını ve konsept otellerinin sayısını arttıracak. Sensimar, Best Family ve Puravida konseptlerine yeni markalar eklenecek. İşte ayrıntılar…

TUI Almanya CEO’su Volker Böttcher, 2015 yılına kadar hayata geçirecekleri “GET 2015” adlı yeni stratejik planı açıkladı. Şirket 2015 yılına kadar olan süreçte online satışlardaki ağırlığını arttırmayı planlıyor.

YENİ PLAN 550 KİŞİYİ İŞİNDEN EDECEK

Alman FVW Dergisi’nin internet sitesinde yayınlanan habere göre, yeni strateji Almanya’da çalışan 2100 TUI çalışanından 400 tanesinin işini kaybetmesine yol açacak. 650 kişinin istihdam edildiği çağrı merkezi ve hizmetler bölümündeki 150 kişinin de eklenmesi ile beraber işini kaybeden TUI çalışanı sayısı 550’ye çıkacak.

“GET 2015” planı çerçevesinde atacakları adımları değerlendiren TUI Almanya CEO’su Volker Böttcher, online acentelerin karlarını giderek arttırdıklarına dikkat çekerek, yeni yapılanmanın pazar koşulları gereği olduğunu dile getirdi. Operasyonel maliyetleri düşürmek için böyle bir strateji geliştirdiklerini söyleyen Böttcher, Almanya’daki pazar liderliğini korumak ve geliştirmek istediklerinin altını çizdi.

2015 yılında online kanal da dahil olma üzere tüm satış kanllarında liderliği hedefleyen TUI, yeni stratejisini 2012 bahar aylarından itibaren uygulamaya başlayacak.

YENİ OTEL MARKASI TANITILACAK

TUI, yeni strateji kapsamında üst segmenti ve premium müşteri kitlesini kitle turizminden tamamen bağımsız bir yapıda değerlendirecek. Buna göre, Sensimar, Best Family ve Puravida marka konseptleri ile müşterilerine hitap eden TUI, önümüzdeki birkaç haftalık süreçte yeni bir otel konsepti daha tanıtacak. TUI, şu anda 41 olan konsept otellerinin sayısını 2015 yılına kadar 136’ya çıkartmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir