Araç çubuğuna atla

TUI, krizleri özel sistemle daha hızlı yönetecek

Avrupa seyahat pazarındaki en büyü grup olan TUI, kriz durumlarında daha hızlı hareket edebilmek için kriz yönetim merkezi kurdu. Fact24 adlı kriz yönetim sistemi ile çalışacak olan TUI, kriz durumlarında acil iletişim ağı ile daha çabuk önlem almayı planlıyor.

Özellikle 2010 yılının tam bir kriz yılı olduğuna işaret eden TUI yönetimi, volkanik kül bulutu krizinin de yaşandığı 2010’da toplam 17 kriz durumu yaşandığını, bunun da hızlı harekete geçmenin önemini sektöre gösterdiğini belirtiyor.

TUI Kriz Yönetimi Merkezi Sorumlusu Ulrich Heuer, büyük krizlerin başlangıcında çok büyük bir zaman baskısı ile karşı karşıya kalındığını ve her dakikanın değerli olduğunu söyledi. Heuer, böylece, otomatikleştirilmiş hızlı telefon iletişimi kuracaklarını ve farklı bölgelerde krizi nasıl yöneteceklerini planlayabileceklerini ifade etti.

Heuer, ayrıca, kriz yönetim sisteminin kriz yönetim merkezine ses, video ve fotoğraf görüntüleri geçeceğini, merkezin medyadaki canlı bağlantılardan direkt haberdar olmasını sağlayacağını belirtti.

F24 olarak da bilinen Fact24 kriz yönetim sistemi, Avrupa genelinde 450’ye yakın şirketin kriz hallerinde kullandığı bir sistem olarak biliniyor. Sitem 60’ı aşkın ülkede kriz halinde ilgili birimleri alarma geçiriyor. Sistemin kullanıcıya ek bir yazılım ya da teknik destek ihtiyacı yaratmadığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir