Araç çubuğuna atla

TUI : Kriz, Turizmde Fırsat Yaratacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Crystal Hotels Çatısı altında bulunan 5 otele, ‘Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi’ verildi. Çevreye verdiğimiz önemin göstergesi olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından bu ödüle layık görüldük. Sn. Bakan Yardımcımız Abdurrahman ARICI Bey’in sertifikalarımızı bizzat vermesi Bakanlığımız tarafından da Çevrenin korunmasının ne kadar önemsendiğinin göstermektedir.

Crystal Sunrise Queen Resort&Spa Otel Side’de yapılan belge teslim törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar ve Crystal Hotels yetkilileri katıldı.

Grubumuzun Çevre Mühendisi Sn. Kerem DALGIÇ yaptığı açılış konuşmasında;
Bildiğiniz gibi kültür ve turizm bakanlığımız bu kapsamda 22 eylül 2008 tarihli resmi gazete’de yayınladığı tebliğde, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi amacıyla, çevreye duyarlı konaklama tesislerine “yeşil yıldız” verilmesi uygulamasına başlamıştır.

Bu kapsamda turizm sektörünün önemli oyuncularından olan grubumuz çevreye verdiği önemin göstergesi olarak uygun altyapıya sahip tesislerimizde haziran ayında çalışmaları başlattık. Sertifikalandırma programının gereklerini yerine getirerek başvuru dosyalarımızı kültür ve turizm bakanlığımıza ulaştırdık. Bakanlık tarafından yapılan inceleme sonucu tesislerimizin başvurusu kabul edilerek denetim programına alındı. Bakanlık personeli ve sektör temsilcisinden oluşan denetim ekibi tarafından denetlenerek beş tesisimiz için yeşil yıldız sertifikası almaya hak kazandık. ülkemizde yeşil yıldız sertifikası almış mevcut 15 adet otel bulunmaktadır, otellerimizi de bu sayıya eklersek toplam 20 adet tesis yeşil yıldız’a sahip durumdadır.

Sn. Abdurrahman ARICI yaptığı konuşmada şu hususlara değindi; Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miras temiz bir çevre ile bozulmamış doğa. Belge uygulaması ile yerli ve yabancı konuklarımıza sağlıklı, doğal, havası suyu kirlenmemiş ve temiz bir çevrede bulunmalarını sağlamak. Yerel ve doğal yiyecek ve içeceklerini tüketmelerini sunulmasını istiyoruz. Her geçen gün tatil yerinin seçiminde çevre şartları ön plana çıkmaktadır. Yeşil yıldız, kaliteden ödün vermeden çevreye duyarlı faaliyetlerin gösterilmesi, maliyetin azaltılması, pazarlama gücünün artırılması ve çevre koruma konusunda giderek artan müşteri beklentilerini karşılamada olumlu katkı sağlayacaktır.”
Sn. Abdurrahman ARICI konuşmasının ardından Yeşil Yıldız Sertifikalarını Crystal Hotels Genel Koordinatörü sn. Umman ÇETİNBAŞ ve otel genel müdürlerine takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir