Araç çubuğuna atla

THY’ye 3 Ödül Birden

THY, Asian Guild’den kazandığı ödülleri İngiliz Parlamentosunun üst kanadı olan Lordlar Kamarası’nda düzenlenen ödül töreninde aldı.

Törene, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Ahmet Demirok ve eşi Arzu Demirok, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sezgin Sağlam, THY Londra Müdürü Necdet Şark, THY Birmingham Müdürü Mustafa Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.Törende, Hindistan’a hizmetlerinden dolayı THY’ye “2011 Avrupa’nın En İyi Havayolu”, THY Genel Müdürü Temel Kotil ile THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sezgin Sağlam’a da dostluk ödülleri verildi.

THY Gatwick’den de uçacak

THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sezgin Sağlam, yaptığı açıklamada, THY’nin İngiltere’de Heathrow, Stansted, Birmingham ve Manchester havaalanlarından uçtuğunu, 20 Aralık’tan itibaren de Gatwick Havaalanı’ndan uçmaya başlayacağını söyledi.

Tarihi parlamento binasında ağırlanmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Sağlam, “Bizim için önemli, prestijimizi gösteriyor. THY olarak bu yıl Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü aldığımız için burada da Hindistanlılara ait bir derneğin gecesine katılıyoruz” dedi.

Birmingham’dan Delhi ve Bombay’a uçuşlarının olduğunu ifade eden Sağlam, “Gönlümüzden geçen daha fazla uçuş yapmak. Umarım en yakın zamanda bunu da gerçekleştiririz. Hindistan’da en az 5-6 noktaya her gün sefer yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Batı Bromwich Lordu Tarsem King ise Birmingham’dan Hindistan’ın kuzeyindeki Amritsar kentine direkt uçuşlar yapılmasını istediklerini ve THY’nin bunu gerçekleştirmesi için Hindistan hükümetine bu konuda ısrar edeceklerini söyledi. Sadece bir havayolunun Birmingham’dan Amritsar’a gittiğini belirten Lord King, THY’nin uçuşlarıyla sosyal ve siyasal bağların artacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir