Araç çubuğuna atla

THY uçaklarında canlı TV ve internet hizmetine başlıyor

THY, havada canlı televizyon yayını ve internet hizmeti başlatıyor. Kıtalararası uçuşlarda koltuk arkası ekranlardan dünyada ilk kez sunulacak canlı televizyon yayını ile başlangıçta BBC World, BBC Arabic ve Euronews kanalları kesintisiz olarak yolculara sunulacak, kısa sürede bu kanallara Türkçe yayın yapan kanallar ile spor kanalları eklenecek.

Türk Hava Yolları (THY), uçaklarında internet ve canlı televizyon yayını dönemini başlatıyor. Kıtalararası uçuş yapan uçaklarda bulunan PLANET eğlence sistemine artık Panasonic Avionics Corporation tarafından geliştirilen Global Communication Suite (GCS) sistemi de dahil ediliyor.

THY, GCS sistemine sahip ilk B777-300ER uçağını 23 Eylül 2011 tarihinde Boeing’den teslim alacak. Filosunda yer alan diğer 11 adet Boeing 777-300ER ve 10 adet Airbus A330-200 uçaklarının da en kısa sürede aktif edilmesi planlanıyor.

Bu sistemle birlikte yolcular IFE eğlence sisteminde dünyada ilk defa televizyon programlarını eş zamanlı izleyebilecekler. Yine yolcular koltuk arkası ekranlardan Miles&Smiles ve Müşteri İlişkileri bölümlerine online ulaşılabilecek. GCS sisteminin bir sonraki adımı ise kablosuz – wifi hizmeti. Kısa süre içinde ilgili kuruluşlardan alınacak onaydan sonra Türk Hava Yolları yolcuları artık uçaklarda internet kullanabilecek, e-maillarine ulaşabilecekler.

Kıtalararası uçuşlarda koltuk arkası ekranlardan dünyada ilk kez sunulacak canlı televizyon yayını ile başlangıçta BBC World, BBC Arabic ve Euronews kanalları kesintisiz olarak yolculara sunulacak olup kısa sürede bu kanallara Türkçe yayın yapan kanallar ile spor kanalları eklenecek. Türk Hava Yolları’nın sistemin takılı olduğu/olacağı uçaklarında tüm sınıflarda koltuklarda bulunan elektrik prizleri, yolcuların satın almış oldukları internet erişimini kesintisiz devam ettirebilmeleri için elektronik cihazlarını şarj edebilmelerine olanak sağlayacak.

Yolcularımız ayrıca, dünyada ilk kez koltuk arkası ekranlardan online sunulacak hizmetlerden faydalanabilecekler. PLANET portal aracılığı ile son dakika haberlerine ulaşabilecekler. Miles&Smiles üyelerimiz ise hesap bilgilerine erişerek, mil durumları ve aktiviteleri hakkında bilgi edinebilecekler. PLANET, aynı zamanda Miles&Smiles ayrıcalıklarından faydalanmak isteyen tüm yolculara da online olarak Miles&Smiles üyeliğine başvuru fırsatı sunuyor olacak. Yolcular aynı zamanda uçuşları ile ilgili geri bildirimlerini Müşteri Hizmetleri bölümünden online iletebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir