Araç çubuğuna atla

THY Online Dolandırıcılığa Karşı CyberSource’u Kullanacak

Dün açıklanan işbirliği ile THY, CyberSource’un küresel dolandırıcılık yönetimi portalı olan ‘Decision Manager’i ve dolandırıcılık süreçlerini analiz ederek risk yönetimi sağlayan ‘Performance Monitoring’ ürünlerini sistemine entegre edecek.

THY dolandırıcılıkla mücadele biri böylelikle CyberSource’un 200 ülkeden topladığı verilere ulaşacak ve riskli gördüğü kişilerin rezervasyonlarını işaretleyecek hatta reddedebilecek. Ayrıca firmanın analiz ürününü de kullanacak olan THY, dolandırıcılıkla ilgili uzun vadeli stratejiler geliştirecek.

THY CIO’su Adnan Metin, Türk Hava Yolları’nın hızlı büyüyen ve gelecekte de hızlı büyümesini sürdürmesi beklenen bir şirket olduğunu vurgulayarak, büyürken gelirlerini de korumalarını sağlayacak bir destekçiye ihtiyaç duyduklarını aktardı. Metin, bu konuda CyberSource’yi seçmelerinin nedenini ise dünyanın en büyük online şirketleriyle çalışmaları ve diğer havayolu şirketleri deneyimleri olduğunu ifade etti.

CyberSource Ürün ve Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdürü Akif Khan ise kendilerinin havacılıkta online dolandırıcılık 2011 raporuna göre havayolu şirketlerinin 2010’da 1.4 milyar dolar zarara uğradığını söyledi. Ürünlerini kullanmalarıyla birlikte THY’nin etkili ve ölçülebilir bir dolandırıcılıkla mücadele yönetimi geliştireceğini ifade ederek, böylelikle büyümesini sürdürebileceğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir