Araç çubuğuna atla

THY, Kocaeli Üniversitesi İle Eğitim Desteği Anlaşması İmzalıyor

 

KOCAELİ – Türk Hava Yolları Teknik A. Ş. ile Kocaeli Üniversitesi arasında tahribatsız muayene ve kaynak alanlarında araştırma-geliştirme, eğitim-öğretim desteği ve işbirliğine yönelik protokol imzalanıyor.

 

Protokol töreni, yarın (Salı) saat 15. 00’de KOÜ Senato Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Rektör Danışmanı, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Zeren, Türk Hava Yolları Teknik A. Ş. ile KOÜ araksında imzalanacak bu protokülle ilgili bilgi verdi. Zeren, imzalanacak bu protokolün Tahribatsız Muayene (Radyografi Kontrol, Sıvı Penetrant Kontrol, Manyetik Parçacık Kontrol, Ultrasonik Kontrol ve Girdap Akımları Kontrol) ile Kaynak Mühendisliği alanlarında, araştırma-geliştirme yapmak, karşılıklı eğitim-öğretim desteği vermek, “Bölgesel Tahribatsız Muayene ve Kaynak; Eğitim, Uygulama ve Danışmanlık Merkezi”nin oluşturulması, tahribatsız muayene alanında kullanılacak referans standartların hazırlanması, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine tahribatsız muayene alanında staj önceliğinin tanınması, uçak sanayinde kullanılabilecek ileri malzemelerin araştırılması, geliştirilmesi için hazırlanacak AR-GE projelerinde işbirliği yapılmasını kapsadığını duyurdu.

İşbirliği protokolüne Türk Hava Yolları Teknik A. Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Demir ile Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu imza koyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir