Araç çubuğuna atla

THY ile JAT’ın ortalık görüşmeleri devam ediyor

Sırbistan Başbakanı Mirko Cvetkoviç ve Devlet Bakanı Sulejman Ugljanin, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından dün düzenlenen Türk-Sırp İş Forumu’na katıldı.

Ankara’da dün gerçekleşen temaslarının başarılı geçtiğini söyleyen Sırbistan Başbakanı Mirko Cvetkoviç, Sırbistan’a yatırım ve Sırbistan’la işbirliği konusuna değindi.

Sırbistan Devlet Bakanı Sulejman Ugljanin Sırbistan ulusal havayolu şirketi JAT’ın satışı konusunda, yakın bir gelecekte THY ekibinin Sırbistan’ı ziyaret ederek bu konunun nihayetlendirilmesi konusunda adımlar atılmasının beklendiğini söyledi.

Bölgesel havayolu kurulması konusunda netleşme olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine Ugljanin, “THY eğer JAT’ı alırsa bu konu netleşir. Çünkü THY’nin böyle bir konsepti var” dedi. THY’nin payıyla ilgili soruya da Ugljanin, “çoğunluk olur” yanıtını verdi. Ugljanin, telekom ihalesine ilişkin olarak ise şu bilgileri verdi: “Başbakan Cvetkoviç, bugün İstanbul’daki Sırbistan Başkonsolosluğunda Türk taliplerle görüşecek. Yeni katılımcıların ihaleye katılımını sağlamak için belki tarihlerde oynama da olabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir