Araç çubuğuna atla

THY, 62. IAE motorlu uçağını Airbus’tan teslim aldı

THY, Airbus dar gövde uçağında kullandığı IAE motorlarına bir yenisini ekledi. Airbus’ın Türkiye’deki 100. IAE motorlu uçağının teslimi sebebiyle her iki kuruluşun yöneticilerinin katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.

Türk Hava Yolları filosuna katılan, Airbus’ın Türkiye’deki 100. IAE motorlu uçağının teslimi sebebiyle, 22 Eylül 2011 Perşembe günü Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Demir ve IAE yöneticilerinin de katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

THY’den yapılan açıklamada, 2005 Yılından itibaren teslim almaya başladığı yeni Airbus dar gövde uçaklarında V2500 motorunu kullanmakta olan Türk Hava Yolları’nın, Ağustos 2011 ayı içerisinde teslim aldığı V2500 motorlu uçak ile birlikte toplam 62 adet Airbus dar gövde uçağında IAE motorları başarı ile uçuşlarını sürdürdüğü bildirildi.

Türkiye’deki en büyük kullanıcısı Türk Hava Yolları olan International Aero Engines (IAE) firmasına ait V2500-A5 modeli motorlar, tüm dünyada Airbus A319/320/321 tipi uçaklarda kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir