Araç çubuğuna atla

THY 20 geniş gövdeli yeni uçak alıyor, hedef yüzde 30 büyüme

Türk Hava Yolları (THY) uçak filosuna yeni yılda 20 yeni geniş gövdeli uçak daha katarak uçak sayısını 165’e çıkarıyor. THY Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu, dünyanın sayılı hava yolu şirketleriyle rekabet için 2011’de geniş gövdeli uçak sayısını 20’den 40’a çıkaracaklarını söyledi. Çizmecioğlu, THY’nin gelecek yıl yüzde 30 gibi rekor bir büyüme hedefi olduğunu vurguladı.

THY’nin teknik yapısı ve hizmet politikalarını tanıtmak amacıyla yapılan basın turları kapsamında Antalya’daki gazetecilere THY yetkilileri bilgi verdi.

THY’nin İstanbul Atatürk Havalimanı bünyesindeki hangarının gezdirildiği program sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan THY Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu 2011 hedefleri hakkında bilgi verdi.

2011’deki en büyük farklılığın THY’ye gelecek olan geniş gövdeli uçak sayısında olacağını belirten Faruk Çizmecioğlu şöyle konuştu: “Seneye 20 uçak birden gelecek ve THY geniş gövde filosunu 1 yılda ikiye katlayacak. Bu THY tarihinde görülmüş birşey değil. Bu yıl yaklaşık 6 milyar dolar gerçekleşen ciroyu 8 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Yüzde 30 civarında büyüme hedefimiz var. Bu da THY tarihinde görülmemiş bir olaydır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir