Araç çubuğuna atla

Thomas Cook Turistleri Türkiye’de Evlendirecek

2012 sezonu için portföyüne 83 yeni otel dahil eden Thomas Cook, üst segment tatil paketlerine ağırlık verecek. Türkiye ve İtalya’ya dönük düğün turizmini programına alan şirket, gay ve lezbiyen turistleri ise Meksika ve Kıbrıs’ta ağırlayacak.

Thomas Cook 2012 broşürünü yayınladı. Şirketin hedefleri doğrultusunda üst segment tatil paketleri ön plana çıkarılırken, 2012 sezonu için, 16 tanesi 4 ve 5 yıldızlı yetişkinlere özel olmak üzere, 83 yeni oteli portföyüne ekledi. Şirketin portföyüne eklediği otellerden 23 tanesi normal tatil oteli, 33 tanesi ise villa tipi tesislerden oluşuyor.

Thomas Cook bu yıl ilk defa Cape Verde Adaları’nı da programına aldı. Bu adalarda iki otel ile anlaşan Thomas Cook, Cape Verde’yi İspanya ve Portekiz kataloğunun içinde satacak

Şirketin 2012 yılındaki en aktif destinasyonunun Yunan Adaları olacağı belirtilirken, portföye eklenen toplam 83 otelden 30 tanesinin Yunanistan’da bulunduğu kaydedildi. Yunanistan’da bulunan otellerde çok ciddi fiyat indirimleri yapıldığı ve mali kriz yaşayan Thomas Cook için Yunanistan’daki fiyat düşüşünün önemli bir fırsata olacağı düşünülüyor.

Yunan adalarında ortalama fiyatların yüzde 27 oranında düştüğü, söz konusu düşüş miktarının Kefalonya’da yüzde 17, Tenerife’de ise yüzde 20 dolayında olduğu açıklandı. Thomas Cook için diğer önemli destinasyonlardan Şarm El Şeyh’te ise fiyatların geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 daha düşük olduğu kaydedildi.

Thomas Cook’un yayınladığı broşürde bu yıl müşteri yelpazesini genişletmeye dönük bir girişim içinde olduğu da görülüyor. Buna göre şirket bu yıl ilk defa, gay ve lezbiyen çiftlere dönük Meksika ve Kıbrıs turları düzenleyecek. Ayrıca Türkiye ve İtalya’ya dönük düğün turizmine ağırlık verecek.

Thomas Cook, gençlere yönelik geliştirdiği markası Escapades’ın ürün portföyünü de genişletti. Önümüzdeki yıl MTV Müzik Festivali’nin yapılacağı Malta Thomas Cook için yeni bir destinasyon olurken, Tenerife’deki otel sayısını da artırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir