Araç çubuğuna atla

Thomas Cook Hollanda’daki 100 acentesini satıyor

Avrupa seyahat pazarının önemli turizm şirketler gruplarından Thomas Cook, acente bürolarını satma stratejisini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu çerçevede Thomas Cook, Hollanda’da 100 seyahat acentesi bürosunu satışa çıkardı.

Hollanda genelinde 100 seyahat acentesi bürosunu VR meine Reise GmbH adlı şirkete devredeceği belirtilen Thomas Cook’un, bu büroları, Thomas Cook markası ile işletilmek üzere şirkete satacağı ifade ediliyor. Raiffeisenbank Altötting’e bağlı VR meine Reise GmbH, bünyesinde 4 bini aşkın acente bulunan Almanya’daki en büyük acente işbirliği kuruluşu RTK’ya bağlı olarak çalışıyor.

Almanya’da seyahat satış acentelerini denetleyip yöneten toplam 4 satış yönetim biriminden 3’ünü kapatan ve satış kanallarını sadece Münih ve Oberursel’deki şirket merkezinden kontrol edip yöneteceği bildirilen Thomas Cook’un Almanya’daki acente bürolarını kapatacağı ve internet satışlarına ağırlık vereceği yönünde haberler çıkmış, grup, acente bürolarını kapatmasının söz konusu olmadığını açıklarken, Avrupa genelinde bir internet satış ağı projesi geliştirdiği ve 2013 yılında bu projenin tamamlanacağını da doğrulamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir