Araç çubuğuna atla

Şiir Butik Otel Farklı Konseptle Dikkat Çekiyor

Denizli’de açılan 112 yataklı Şiir Butik Otel, şiir sevenler için özel şiir dinleti köşesi ile dikkat çekiyor.

Edebiyatın insan tabiatında rahatlatıcı bir etkisi olduğunu ve bu neden ile konuklarına kütüphane olanağı sağladıklarını vurgulayan Şiir Butik Otel Genel Müdürü Tayfun Dindar, “Denizli hem turizm hem de sanayi şehri. Bu anlamda şehir içinde ziyaretçiler için günün yorgunluğundan uzaklaştıracak bir tesis yoktu. Biz de bundan yola çıkarak çalışmalarımıza başladık. Düzenlediğimiz özel şiir dinletileri ile otelcilik anlamında önemli bir fark yaratıyoruz” dedi.

50 standart oda, iki aile odası olmakla birlikte toplamda 52 oda ve 112 yatak kapasitesine sahip olduklarını dile getiren Tayfun Dindar, odalarda ve genel alanlarda Türkiye’nin en ünlü 52 şairinin en güzel şiirleri, rölyefleri, büstleri ve tablolarının bulunduğunu kaydetti. Dindar, “Şiir yazmayı sevenlerin, şiirlerini ölümsüzleştirebilmelerini sağlayabilmek amacıyla kütüphanemizde konuklarımıza özel şiir defteri sunuyoruz. Lobide ise, şiir sevenler için özel şiir dinleti köşesi ve okumayı seven konuklarımız için düşünülmüş kütüphanemiz bulunuyor.

Ayrıca şehir içinde seminer ve toplantı salonu eksikliğinden dolayı iki toplantı salonumuz ve bir restoranımız var. Ayrıca projeksiyon cihazı, sinevizyon, WRF klima sistemi, ses sistemi-ses Kontrolü, kablolu ve telsiz mikrofonlar gibi ekipmanlarımız da mevcut” bilgisini verdi. A’la carte restoranlarında sunacakları yemeklerin konseptlerini anket doğrultusunda belirlediklerini söyleyen Dindar, yüz yüze, telefonla ve e-posta yöntemiyle yaptıkları ankette 3 bin 589 kişiye ulaştıklarını ve 2 bin 968 kişiden aldıkları yanıtları değerlendirerek ilginç sonuçlar elde ettiklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir