Araç çubuğuna atla

Şiddetli Yağış Ve Fırtına Bodrum’u Vurdu

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde başlayan ve etkisini giderek artıran şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiledi. Metrekareye 2 saatte 51 kilogram yağışın düştüğü Bodrum’da, bazı iş yerlerinin birinci katlarıyla bodrum katlarını su bastı.

İlçede rüzgarın hızı zaman zaman saatte 65 kilometreyi bulurken, yağış nedeniyle Bodrum’un Kumbahçe ve Paşatarlası sahilindeki bazı işletmeler su baskınlarından etkilendi. Esnaf, kendi imkanlarıyla suları tahliye ederken, sahildeki masa, şezlong ve sandalyeler de muhafaza altına alındı.

İzmir bir aylık yağmuru bir günde aldı
Yağmurun etkili olduğu kentler arasında son 24 saatlik ölçümlere göre İzmir birinci sırada yer aldı. İzmir’e bir günde bir aylık yağmur yağdı. Ekim ayı ortalama yağış miktarının 52.5 kg olduğu kentteki bir çok semt bu rakamı geride bırakan yağmuru 24 saat içinde aldı. Meteorolojik ölçüm istasyonlarından derlenen verilere göre 24 saat içinde Bergama’da 63.8 kilogram, Dikili’de 63.6 kilogram Çeşme’de de 58 kilogram yağış ölçüldü. İzmir’de Ekim ayının yağmur rekoru 2006 yılında kırılmış. 2006 yılı Ekim ayının 29’uncu günü kentte metrekareye tam 145 kilogram yağmur düşmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir