Araç çubuğuna atla

Samsun’un 19 Mayıs İlçesi Turizm Merkezi İlan Edildi

Yürütülen çalışmalar neticesinde 19 Mayıs ilçesindeki Nebiyan bölgesinin turizm merkezi ilan edildi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun’un turizm alanında da kuzeyin parlayan yıldızı olacağını belirtti.
Kılıç, yaptığı açıklamada, Samsun’un ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimine paralel olarak turizm alanında da önemli atılımlar içinde olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Samsun’da daha önceden ilan edilen turizm merkezlerine 19 Mayıs ilçesindeki Nebiyan bölgesininde eklendiğini ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

”Yürütülen çalışmalar neticesinde 19 Mayıs ilçesindeki Nebiyan bölgesinin turizm merkezi ilan edilmesini sevinçle karşıladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülke genelinde bazı yerleri yatırım ve kalkınma bölgesi ilan etti. Daha önce Samsun’da, Ayacık-Çamalan, Bafra-Kolay ve Vezirköprü- Kunduz Yaylası turizm merkezi ilan edilmişti. Samsun’un doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran söz konusu alanların turizm ve kalkınma bölgesi ilan edilmesi bölge turizminin gelişimi noktasında önemli bir adım oldu. Bu adımların devamı olarak da 19 Mayıs ilçesindeki Nebiyan bölgesi de turizm merkezi olarak ilan edildi. Gerçekleştirilen bu çalışma bölge insanına önemli katkı sağlayacaktır. Samsun turizmi adına önemli bir gelişme kaydedilmiştir.Samsun turizm alanında da kuzeyin parlayan yıldızı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir