Araç çubuğuna atla

Rus Turistler Şikayetçi, TÜRSAB Üyelerini Uyardı

TÜRSAB Resmi web sitesinde yayınlalan duyuruda, şikayetlerle ilgili olarak seyahat acentalarının tur araçlarını kullanan şoförlerini uyarıp, gerekli denetlemeleri yapmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Söz konusu duyuruda “Tur Araçları Şoförleri ve Trafik Kazalarına Dair Şikayetler” başlığı ile şu açıklamalara yer verildi:

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen yazıda ülkemizi ziyarete gelen Rus turistlerin ilgili Müşavirliklerini telefonla arayarak, tatilleri sırasında incoming yapan tur operatörleri ve seyahat acentalarının tur araçlarını kullanan şoförlerinin trafik kurallarına uymadıkları ve aşırı hız yaptıkları yönünde şikayetlerde bulundukları ve bu sebeple meydana gelen trafik kazaları sonucunda Rus kamuoyunda ülkemiz aleyhine olumsuz bir hava oluştuğu bildirilmiştir. Bu doğrultuda, üyelerimizin konu hakkında azami ihtimam göstermeleri ve tur araçlarını kullanan şoförlerini uyarıp, gerekli denetlemeleri yapmaları önemle rica olunur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir