Araç çubuğuna atla

Rixos Premium Belek Kültür &Sanat ve Gastronomi Festivali sürüyor

20-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecen Kültür&Sanat ve Gastronomi Festivali’nde 7 bölgenin farklı lezzetleri Rixos misafirleriyle buluşuyor. Mayıs ayından bu yana Türkiye’nin yöresel tatlarını yerli ve yabancı misafirleri ile buluşturan Rixos Premium Belek’te yapılan festivale, önde gelen gurme yazarları, gastronomi uzmanları ve sanatçılar katılıyor.

Rixos Premium Belek, Mayıs ayından bu yana Türkiye’nin yöresel tatlarını yerli ve yabancı misafirleri ile buluşturdu. Tesis, 20-27 Eylül tarihleri arasında ise Türkiye’nin önde gelen gurme yazarlarının, gastronomi uzmanlarının ve sanatçıların katılımıyla 7 gün 7 gece sürecek galaya ev sahipliği yapıyor.

Rixos Premium Belek Kültür &Sanat ve Gastronomi Festivali’ne katılanlar yedi farklı ustadan, yedi farklı yöreden farklı lezzetleri tatma ve her yemek için içecek önerisini deneme şansını yakalayacak. Geleneksel lezzetlerin yanı sıra aynı zamanda halk oyunlarının, kültürel etkinliklerin de yer aldığı festivale etnik müzikler de eşlik ediyor. Grup Hijazz’in Geleneksel Türk müziği, klasik batı müziği ve cazı sentezleyerek özel olarak yeniden yorumladıkları yöre ezgileri festivalin en ilgi çekici bölümlerinden biri olacak.

Festivalin amacının kendi kültürümüzü doğru yansıtmak olduğuna dikkat çeken Rixos Premium Belek yetkilileri, “Her bölgemizin farklı bir kültürü ve sahip olduğu zenginlikleri var. Turistik tesislerin de bu kültürü ve Türk folklorunu tanıtmada çok önemli bir yeri var. Turizm sektörü olarak kültürlerimizden etkin ve etkili bir biçimde yararlanmalıyız. Biz bu festivalle bunun için önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz” dedi.

Aydın Boysan, Vefa Zat, Turgut Kut, Semih Somer, Mehmet Yalçın, Mehmet Yaşin, Aybek Şurdum, Nedim Atilla gibi ünlü isimlerin katıldığı Rixos Premium Belek Kültür & Sanat ve Gastronomi Festivali, yöresel kıyafetlerin defilesiyle son bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir