Araç çubuğuna atla

OTED Alanya Şubesi ” Yaz Sezonuna Veda Gecesi ” Düzenledi

OTED Alanya Şubesi yaz sezonuna veda gecesi düzenledi. Alanya Doğanay Otel’de gerçekleşen geceye Manavgat’tan Alanya’ya kadar uzanan bölgede yer alan otellerde çalışan Hauskeeping Müdürü ile ile çok sayıda davetli katıldı. Gecenin sponsorları DOKUR Tekstil Genel Müdürü Mahmut Şen ile Alanya BİLPA A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alptuğ Bildirici de gecede yerini alırken, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, Alanya Belediye Meclis Üyesi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hüsnü Akçalıoğlu,ALTD yetkilileri ile Alaiye Otel Genel Müdürü Selim Soylu ile çok sayıda basın mensubu da gecede yerini aldı. Oldukça eğlenceli geçen gecede Başkan Yeni konuşmasının ardından sponsorlar ile kendilerini yalnız bırakmaya misafirlere çiçek verirken,teşekkürlerini iletti. Eski bir TRT Sanatçısı olan Başkan Hakan Halit Yeni her zaman olduğu gibi yine gecenin sonunda birbirinden güzel Türk Sanat Musikisi eserlerini geceye katılanlara söyledi.

OTED Alanya Şube Başkanı Hakan Halit Yeni OTED Alanya Şube Başkanı Hakan Halit Yeni gecede yaptığı açılış konuşmasında “Otel Temizlik Eğitim ve Dekorasyon Derneği OTED Alanya Şubesi her yıl düzenli olarak yaza merhaba balosu ve yaza veda yemeği düzenlemektedir. Biz 1992 merkezli bir derneğiz. 2007 Aralık ayında Alanya şubemizi açtık. Türkiye genelinde şubelerimiz var. Kısa adı OTED altında Hauskeeping yani Türkçesiyle Kat Hizmetleri Müdürlerinin bir araya gelip, bir çatı altında toplandığı bir kuruluşuz. Kuruluşumuzun amacı, bilindiği üzere Hauskeepin camiasında çalışan yönetici ve meslektaşlarımızı maddi ve manevi yönleri ile kalkındırmak ve eğitim seminerleri gerçekleştirmek, meslektaşlarımıza köprü oluşturup bilgilendirmek, turizmde eğitim ve kaliteli hizmetin çıtasını yükseltmektir. “dedi.

Gecenin sponsor firmalarından Dokur Tekstil Genel Müdür Mahmut Şen ise yaptığı konuşmasında, “Bu gece burada bulunan bütün misafirlerimize bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür etmek istiyorum. Dokur tekstil olarak otel sektörüne hizmet veriyoruz. Yaklaşık 6 yıldan bu yana da Türkiye genelinde profesyonel olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu sene tamamen bir yapılanma ile bütün otel camiası olan İstanbul’dan Bodrum, İzmir ve Alanya’ya kadar olan hatta, kendimize ortak çözüm bulduğumuz firmalar ile birlikte yola çıktık. Alanya bölgesinde de değerli kardeşim BİLPA A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alptuğ Bey ile birlikte organize ederek bu geceyi sizler ile birlikte yaşıyoruz. Yoğun bir sezon geçirdik. Yoğun geçen bu sezon sonun da umarım bu gece hepimize iyi gelecektir” dedi.

BİLPA A.Ş Yönetim Kurulu Başkanında OTED’e teşekkür

Gecenin bir diğer sponsoru olan Alanya Bölgesinin tanınmış şirketlerinden BİLPA A.Ş Yönetin Kurulu Başkanı Alptuğ Bildirici de gecede kısa bir konuşma yaptı. Temizlik ürünleri ve tekstil ürünleri üzerine çalışıyoruz. Alanya ve Kıbrıs’ta temizlik ürünlerinde bölgenin tek üretici firması olan, Günsu’nun 10 yıldır bayiliğini yapıyoruz. Tekstil olarak da Dokur tekstil ile 15 yıllık bir birlikteliğimiz var. Bu geceyi de onlar ile beraber organize ettik. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başhekim Başaran, “Bizde hastanede otelcilik yapıyoruz”

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran ise yaptığı konuşmasında, hastane hizmetleri verirken, verilen hizmetin bir kısmını da otelcilik hizmeti oluşturduğuna dikkat çekerek, “ Bu geceyi organize eden Başta OTED Başkanı Hakan Halit Yeni’ye ve yönetim Kuruluna çok teşekkür ediyorum. Biz hastane hizmeti verirken, verdiğimiz hizmetin bir kısmı da otelcilik hizmeti oluyor. Sizlerden bizim de öğreneceğimiz çok şeyler var. İleriki günlerde inşallah birlikte çalışacağız. “dedi.

Mehmet Ali Dim, “Turizmin kuru üzüm ile karıştırıldığı 70’li yıllardan 80’li,90’lı 2000’li yıllara geldik”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ise geçmişe dönerek öğrencilik yıllarından günümüze uzanan zamandaki Turizmin gelişimini esprili bir dille ifade ederek, “Biz 1970’li yıllarda ilk okula başladığımız zaman, ilk öğretim çağlarında iken hiç unutmuyorum, ilkokul öğretmenim bize turizmi anlatmaya çalışırdı. Biz kendi aramızda turizmi dalgaya alır, “Kuru üzüm mü diyor bu adam?” der ve gülüşürdük. Turizmin kuru üzüm ile karıştırıldığı 70’li yıllardan 80’li,90’lı 2000’li yıllara geldik. “dedi. Dim yaptığı konuşmasında OTED’e teşekkürlerini de sunarak, “ OTED’İ oluşturan turizm sektörünün olmazsa olmazları sizler, değerli Hauskeepingler aranızda olmaktan son derce mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Başkan Hakan Yeni’ye buradan teşekkür etmek istiyorum. Turizm sektörü, Alanya için artık vazgeçilmez bir sektör. Biz 1970’li yıllarda ilkokula başladığımız zaman, ilk öğretim çağlarında iken hiç unutmuyorum. İlkokul öğretmenim bize turizmi anlatmaya çalışırdı. Biz kendi aramızda turizmi dalgaya alır, “Kuru üzüm mü diyor bu adaM?” derdik. Turizmin kuru üzüm ile karıştırıldığı 70’li yıllardan 80’li,90’lı 2000’li yıllara geldik. Turizm bugün artık ustalık dönemini yaşayan bir sektör, Alanya’da da artık bu işin ustalığını yaşadığımız bir dönemdeyiz” dedi.

Alaiye Otel Genel Müdürü Selim Soylu,” OTED’İ tebrik ediyor, destekliyorum”

Gecede bir konuşma yapan Alaiye Otel Genel Müdürü Selim Soylu ise, OTED’in çok önemli görev yaptığına dikkat çekerek, “ Otelciliği biraz daha farklı bir bakış açısı ile değerlendirirsek, otelde dört tane para harcayan ağa vardır. Bunlardan bir tanesi de sizler Hausskeppinler oluyorsunuz. İşinizi çok ciddi manada,çok ciddi bütçe ve çok ciddi personeller ile yönetiyorsunuz. Bu bakımdan OTED, ve OTED çalışanlarının yöneticilerinin, bu yönetime bu bütçelere, personel yönetimlerine ve eğitimlere verdiği her türlü desteği ben de taktirle takip ediyorum ve olabildiğince de desteklemeye çalışıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir