Araç çubuğuna atla

Oruçoğlu Thermal Resort, 20. Yaşını Kutluyor

Oruçoğlu Thermal Resort’te, ilk misafirin 20. yıldönümü …

.. Termal su ve kaplıca tedavisinde, Türkiye’de 5 yıldızlı konforun öncüsü olan Oruçoğlu Thermal Resort, ilk misafirini ağırladığı tarihin 20. yıldönümünü, tesisin bugünkü konuklarının katılımıyla kutladı. 20. yaş günü töreninde bir konuşma yapan Oruçoğlu Thermal Resort Yönetim Kurulu Başkanı Mert Oruç, “Rahmetli babam İsmet Oruç ve amcam Yılmaz Oruç, 1992 yılında Türkiye’de böyle hizmet veren bir tesis yok iken, beş yıldızlı termal otelimizi kurduklarında, çevrelerindeki insanlar bu yatırımın bir delilik olduğunu savunmuşlardı. Bugün ne kadar geniş bir vizyona sahip olduklarını görüyor ve bunun gururunu yaşıyoruz” dedi.

Türkiye’nin, termal suyu tüm odalara kadar ulaştıran ilk beş yıldızlı termal oteli Oruçoğlu Thermal Resort’un, 20. yaş günü pastasını, Oruçoğlu Thermal Resort Yönetim Kurulu Başkanı Mert Oruç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Oruç, Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Yunus Gürkan ve Oruçoğlu Turizm Grubu Yönetim Kurulu üyeleri, tesiste kalmakta olan konuklarla birlikte kesti. Oruçoğlu Thermal Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Oruç, törende yaptığı konuşmada, 2. kuşak olarak özellikle havalimanının açılacak olması ile daha geniş bir kitleye hizmet vereceklerini hedeflediklerini belirtti. Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Yunus Gürkan ise Oruçoğlu markasının verdiği güçle, sektörde ilklerin ve kalitenin öncüsü olarak, Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da bulunan termal suyun sağlık turizmindeki potansiyelinin tanıtımını, daha uzun yıllar yapacaklarını ifade etti.

Oruçoğlu Thermal Resort, geçen yıl yenilendi
306 oda ve 750 yatak kapasitesi ile İstanbul – Ankara – İzmir karayollarının kesişme noktasında, Afyonkarahisar şehir merkezine 14 km mesafede hizmet veren Oruçoğlu Thermal Resort, 2010 yılında yenilendi. Misafirlerine en üst seviyede kaplıca deneyimi yaşatma anlayışı ile hizmet veren tesiste, bulunduğu coğrafyanın doğasının en cömert hediyelerinden biri olan termal su, tüm odalara ve aktivitelere kadar ulaştırılarak, misafirlerin konaklamaları boyunca maksimum fayda ve keyfi elde etmeleri sağlanıyor. Güleryüzlü ve deneyimli personeli ile kaliteli hizmet anlayışını esas alan otel; açık – kapalı termal yüzme havuzları, saunalı – jakuzili özel aile banyoları, Türk hamamları, buhar banyoları, masajlar, çamur bakımları, cilt bakımları, bitki ve süt banyoları, fizik tedavi – rehabilitasyon üniteleri, zayıflama üniteleri ile daha sağlıklı ve daha farklı bir tatil yaşamak isteyen konuklara hizmet sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir