Araç çubuğuna atla

Olimpos Teleferik’te 200 Bin Ziyaretçi Hedefine Az Kaldı

Avrupa’nın en uzun teleferiği olan Olympos Teleferik’in yer aldığı Tahtalı Dağına yılın ilk karı düştü. Antalya’nın sahilde denize girilip, tahtalı zirvesinde 2365 mt. de kar topu oynanan iki mevsimini de bir arada yaşayan turistler, Olimpos teleferik ile 10 dakika içerisinde güneşli bir havadan, karlı bir ortama çıkabiliyor. Turistler kadar, bölgedeki vatandaşların da büyük ilgisini çeken Olimpos Teleferik işletmesi, bu yıl sonuna kadar 200 bin ziyaretçi hedefine de ulaşmak istiyor. Olimpos Teleferik Genel Müdür Haydar Gümrükçü, “Olympos Teleferik yönetimi olarak bu yıl alternatif turizm merkezi olma yolunda daha büyük adımlar attık. Bu yıl sonuna kadar 200 bin ziyaretçiyi ağırlamanın keyfini yaşamak istiyoruz”dedi.

Akdeniz´i birbirine bağlayan Olympos Teleferik, İsviçre kökenli Garaventa-Grubu ile Türk Fajos şirketinin Kemer´e kazandırdığı bir cazibe merkezi . Olympos Teleferik dünyanın en uzun ikinci, Avrupa´nın ise en uzun teleferiği olma özelliğini taşıyor. Teleferik, alt istasyon ile zirveye yaklaşık 10 dakika içinde varıyor.

Okullar gruplar halinde Teleferik ile 2365.mt.ye çıkıp, karın keyfini yaşıyorlar

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, yaptığı açıklamasında, “ Yaz sezonunu oldukça iyi geçirdik. Teleferik İşletmemize gösterilen ilgiden son derece memnunuz. Bu yıl hedefimiz olan 200 bin ziyaretçi sayısına yıl sonunda ulaşacağımızı tahmin ediyorum. Bu arada zirveye de yılın ilk karı düştü. Kar düşmesi ile birlikte özellikle bölgemizdeki vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşıyoruz ve onlar için çeşitli aktiviteler hazırlıyoruz. Özellikle kar görmek ve Teleferik heyecanını yaşamak için okullarımızdan büyük talepler geliyor. Onlar içinde uyguladığımız çok özel tarifeleri ile geleceğimiz olan çocuklarımıza bu güzel heyecanı yaşatmış oluyoruz. Çocuklar burada karın doyasıya keyfini yaşayıp, bol bol kar topu oynuyorlar. Bu arada kış döneminde hafta sonu promosyonlarımız için de çalışmalarımız sürüyor” dedi.Halil ÖNCÜ ( KEMER )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir