Araç çubuğuna atla

Ödüllerin hepsini silip süpüren film

”Güzelliğin On Par’etmez” filmi 6 dalda ödül kazanarak festivalin en çok ödül kazanan filmi oldu.

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Hüseyin Tabak’ın yönettiği ”Güzelliğin On Par’etmez” filmi 6 dalda ödül kazanarak festivalin en çok ödül kazanan filmi oldu.

Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen kapanış galası ve ödül törenine katılan sanatçılar, törenin yapıldığı salona kırmızı halıdan geçerek geldi. Sanatçılara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da törene eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile katıldı. Kılıçdaroğlu’na Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve oyuncu İlyas Salman eşlik etti.

”En İyi Film” ödülü

49. Altın Portakal’da ”En İyi Film”, yönetmenliğini Hüseyin Tabak’ın yaptığı, ”Güzelliğin On Par’etmez” seçildi.

Film, ”En İyi Film”, ”En İyi Senaryo” ”En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerinin de aralarında bulunduğu 6 dalda ödül kazanarak festivalin en çok ödül kazanan filmi oldu.

”En İyi Yönetmen” ödülünü ise Erdem Tepegöz, ”Zerre” filmiyle kazandı.

-‘En İyi Kadın’ ve ‘En İyi Erkek’ oyuncu ödülleri-

Festivalde ”En İyi Kadın Oyuncu” ödülü, ”Elveda Katya” adlı filmdeki performansıyla Anna Andrusenko’nun, ”En İyi Erkek Oyuncu” ise ”Güzelliğin On Par’etmez” filmindeki rolüyle Abdülkadir Tuncer’in oldu.

-Tartışmalı filme ödül yok-

Ensest konusunun işlendiği gerekçesiyle tartışmalara neden olan, Çağatay Tosun’un ”Derin Düşün-ce” adlı filmi ise festivalden eli boş döndü.

-Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması-

Festival kapsamında yapılan Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda ”En İyi Film” ödülü, Macar yönetmen Krisztina Deak’ın son filmi ”Aglaya-Aglaja”nın oldu. ”Aglaya-Aglaja” aynı zamanda, Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Uluslararası En İyi Film Ödülü’nü de aldı.

-Menekşe’den Önce’ye ”Toplumsal Vicdan” ödülü-

Gecede Soner Yalçın’ın yönettiği, ancak tamamlayamadığı için Halide Didem Kurt tarafından tamamlanan ”Menekşe’den Önce” adlı belgesel filme ”Toplumsal Vicdan” ödülü verildi.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir