Araç çubuğuna atla

Mısır, Her Şeye Rağmen Turistik Cazibesini Koruyor

Mısır Türkiye Turizm Konsolosluğu, Kahire’de son yaşanan olayların bölge turizmini etkilemediğini, Kızıl Deniz ve Sina yarımadasında günlük hayatın normal seyrinde ilerlediğini duyurdu.

Kahire’de çıkan son olaylar nedeni ile basında yer alan haberlere dair kamuoyunu Mısır’ın turizm faaliyetleri hakkında bilgilendirme ihtiyacı ortaya çıktı. Mısır Turizm Otoritesi Başkanı Amr Elazabi konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “Kahire’de yaşanan olayların Kızıl Deniz, Sina Yarımadası ve Yukarı Mısır bölgelerindeki ziyaret noktalarına herhangi bir etkisi olmamıştır. Tarihi ve doğal alanlarımızın ziyaretlerinde herhangi bir tehlike bulunmamaktadır. Gelecek seçimlerle birlikte, halkın oyları doğrultusunda bu tip olayların son bulacağına ve devrimin amaçladığı demokrasi, saygınlık ve refah zenginliğinin Mısır halkının olacağına inanıyoruz.”

Hurghada, Marsa Alam, Safaga, El Quseir, Sharm El Sheikh, Dahab, Taba, Nuveiba, Luksor gibi Kızıl Deniz ve Sina yarımadasında bulunan kentlerin yanı sıra Asvan ve safari çöllerine her zamanki gibi turist ziyaretlerinin gerçekleştiği Amr Elazabi tarafından özellikle belirtildi. Buna ek olarak, Elazabi Mısır ile turizm ilişkileri bulunan ülkelerdeki kurum ve organizasyonları, turizm alanında ilişkilerin güçlendirilmesi için destek vermeye davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir