Araç çubuğuna atla

Mısır, Bayramda Sizi Bekliyor

Turizm alanında tanıtım çalışmaları sürdüren Mısır özellikle yazılı ve görsel basında yaptığı kampanyalarla öne çıkıyor. Gazete ve dergilerde çıkan reklamlarla avantajlı seyahat fiyatları Türkiye’deki Mısır dostlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu kampanyaların yanı sıra sürdürülen Türk televizyonlarındaki tanıtımlar dört farklı reklamla yürütüldü. Mısır Turizm Otoritesi’ne bağlı olarak çalışan Mısır Türkiye Turizm Ofisi Türk seyahat acenteleriyle ortak reklam kampanyalarının dışında tanıtım organizasyonları da düzenliyor. Mısır Türkiye Turizm Konsolosu Nehad Gamal Eldin kampanyayla ilgili görüşlerini şu şekilde belirtti: “Türkiye ve Mısır’ın kökleri eskiye dayanan güçlü bir ilişkisi vardır. Mısır, Türkiye’de 2009 yılından beri kapsamlı turizm kampanyalarını sürdüren öncü bir ülke olarak, Türk pazarını hedef alan tek ülke olmuştur. Ayrıca televizyon ve açık alanlarda sürdürülen kampanyalarımız da Türkiye’de ilk defa yapılmıştır.”

Mısır Havayolları, özel olarak yaptığı indirimlerle birlikte, normal dönemlere göre oldukça avantajlı seçenekler sunuyor. Taba, Asvan, Hurghada ve Luxor bölgelerinde de oteller bayrama özel fiyatlar belirledi.

Avantajlı kampanyaların yapıldığı bölgeler, Mısır’ın doğal güzelliklerini görmek için en uygun adresler. Hurghada, Kızıl Deniz’in en gözde tatil mekanlarından olmakla birlikte yatçılılık ve dalış alanlarında turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Asvan ise Nil nehrinin kıyısındaki en eski yerleşim bölgelerinden birisi. Aynı zamanda küçük yelkenliler ile Nil’de yapılan gezi aktiviteleri ile ün kazanmış bir turizm merkezi. Asvan’a 130 km uzaklıkta bulunan Luxor, eski Mısır medeniyetinin kalıntılarını ziyaret etmek için en uygun yer olarak anılıyor. Özellikle su sporları ve dalış meraklıların ilgisini çeken Taba ise Mısır’ın sıcak havasında görülmeye değer.

Mısır, her biri ayrı güzelliklere sahip olan bu bölgelerde bayramda yaz mevsiminin özlemini çekenlere cazip olanaklar sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir