Araç çubuğuna atla

Manavgat Şelalesi’ni Bu Yıl 51 Ülkeden 1 Milyon Kişi Ziyaret Etti

MANAVGAT- Antalya bölgesine gelen her turistin ziyaret ettiği Manavgat Şelalesi’ni 51 ülkeden yaklaşık bir milyon turistin ziyaret ettiği bildirildi. Ziyaretçi sayısının sezon sonuna kadar artabileceğini belirten Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, Ruslar ve İskandinavların şelaleye ilgi gösterdiklerini söyledi.

BİR MİLYON TURİST ÇEKTİ
Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, çağlayanı geçen yıl 870 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini belirtti. Bu yıl sonunda çağlayanı 1 milyon turistin ziyaret etmesini beklediklerini belirten Ersoy, şelalenin dünyanın 51 ülkesinden ziyaretçi çektiğini kaydetti.

ŞELALE RUSLAR VE İSKANDİNAVLARIN GÖZDESİ
Turizm sezonunun bitmesine sayılı günler kaldığını söyleyen Manavgat Şelalesi İşletme Şefi Tekin Başoğlu, turizm sezonunun son günlerini yaşadıklarını söyledi. Şelalede turist hareketliliğini pazartesi ve perşembe günleri Side Antik Kent, pazarlar, Külliye Camii ziyareti ve Manavgat Irmağı’na bot turu için gelen yabancı konukların oluşturduğunu belirten Başoğlu, haziran, temmuz, ağustos ve eylül ayında yakaladıkları turist yoğunluğunun yüzde 75 oranında azaldığını kaydetti. Başoğlu, “Turistlerin azalmasıyla dükkanlardaki alışverişlerde yüzde 80 oranında azalma oldu. Son bir ay içinde gelen turistlerin yüzde 80’ni Ruslar ve İskandinav turistler oluşturdu.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir