Araç çubuğuna atla

Liva Otel 7 ayda yüzde 80 doluluk yakaladı

Mersin’de 7 ay önce faaliyete başlayan 4 yıldızlı Liva Otel, kısa süre içerisinde yüzde 80 doluluğa ulaştı. Mersin İman Yurdu’nun süper lige çıkması ve 2013 Akdeniz Oyunları hazırlıklarının başlamasıyla birlikte şehir otellerine duyulan ihtiyacın arttığını anlatan Liva Otel Genel Müdürü Cevdet Cebe, bu gelişim sayesinde kısa sürede doluluk oranlarının arttığını söyledi.
Mersin’deki şehir otelleri arasında yüksek standartta hizmet veriyor olmaları nedeniyle tercih edildiklerini ve misafir memnuniyetinin de üst seviyelerde olduğunu kaydeden Cevdet Cebe, çalışmalarını 57 kişi ile sürdürdüklerini ve kapalı olan bazı hizmet bölümlerinin de devreye girmesiyle birlikte 2-3 ay içinde bu rakamın 100 kişiye ulaşacağını söyledi.

Özellikle Mersin İdman Yurdu’nun süper lige çıkmasının kente ciddi bir canlılık getirdiğini ifade eden Cebe, “Maçlar başladı ve maçlarla ilgili rezervasyonlar almaya başladık. Bölge dışından gelen taraftarları ve takımları ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Geçtiğimiz haftalarda Mersin’e gelen Boluspor otelimizde kalmayı tercih etti. Otelimizden memnun kalarak ayrılmaları bizim için önemli bir referans oldu. Bundan sonra şehrimize gelecek takımların ilk tercihi olacağımızı düşünüyorum. Talep ederlerse takımlara çalışmaları için otelimizin 50 metre uzağında yer alan Mezitlispor’un sahasını da tahsis edebiliyoruz” şeklinde konuştu. Mersin’in 2013 Akdeniz Oyunları hazırlıkları için yurtiçi ve dışından çok sayıda misafir ağırlamaya başladığına da değinen Cebe, bu misafirlerin de sıklıkla otellerini tercih ettiğine dikkat çekti.

Gelecek yıl deniz turizmine de hizmet verecek
Şehir oteli olmalarına karşın gelecek yıl deniz özlemi çeken misafirleri için yeni bir çalışma başlatacaklarını dile getiren Cevdet Cebe, sahilde bir yer kiralayıp servislerle misafirlerini bu sahile götürüp getireceklerini anlattı. “Gelecek yılki yaz sezonunu bu şekilde değerlendirmeyi planlıyoruz” diyen Cebe, bu hizmeti ücretsiz olarak vereceklerini açıkladı. Ayrıca kapalı yüzme havuzlarının devreye girmesiyle birlikte yüzme kursu vermeye başladıklarına da işaret eden Cevdet Cebe, çocukların yanı sıra önümüzdeki günlerde büyükler için de bir paket program hazırlayacaklarını anlattı. ış çıkışı yüzmek isteyenlerin yüzebileceği, ders almak isteyenlerin kursa katılabileceği ayrıca fitnes centreda spor yapıp masajlarını yaptırabilecekleri bir paket hazırlayacaklarını kaydeden Cebe, bu çalışmanın da yıl sonunda başlayacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir