Araç çubuğuna atla

Jolly Tur İtalya Turunda Yaşanan Aksaklıkla İlgili Açıklama Yaptı

Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin ve THY tarafından yapılan açıklamalarda, İtalya turunda yaşanan sıkıntıların hava şartlarından kaynaklandığı belirtildi.

Pazar günü yerel saat ile 20:45’de İtalya’nın Milano şehrinden İstanbul’a hareket edecek olan ve Türkiye’den farklı tur operatörlerinin yolcularının da bulunduğu THY’nın 3556 sefer sayılı uçağı Malpensa Havalimanı’ndan yoğun sis nedeniyle saatinde kalkamadı.

Jolly Tur’un 93 misafirinin de bulunduğu uçağın Milano’daki yoğun sis nedeniyle kalkamaması ve bazı yolcuların geceyi havalimanında geçirmesinin ardından, Jolly Tur Yurt Dışı Turlar Müdürü Tolga Tekin yazılı bir açıklama yaparak, konuya açıklık getirdi. Tolga Tekin’in açıklamasını sizlere aktarıyoruz:

İtalya’ya düzenlemiş olduğumuz ve programlarda dün akşam İstanbul’a dönüş olarak planlanan tur programları kapsamındaki toplam 93 misafirimiz THY’nın 3556 sayılı 20.45 uçuşuyla İstanbul’a dönmek üzere Milano Malpensa Havalimanı’na rehberlerimiz eşliğinde gitmiştir. THY yetkilileri tarafından saat 20.45’de kalkması planlanan THY uçağının hava muhalefeti nedeniyle rötarlı olduğu bilgisi verilmiş, saat 01:00’e kadar uçuşun gerçekleştirileceğine dair açıklama yapılmıştır. Ardından yapılan ikinci bir açıklamada ise gece 01.00 olarak planlanan uçuşun da iptal olduğu havalimanının tüm uçuşlara kapandığı ve bu sebeple Türkiye’den de İtalyan yolcularla Milano’ya inmesi planlanan uçağın farklı bir havalimanına yönlendirildiği bilgisi gelmiştir.

Problemin yaşandığı süre içerisinde Milano Malpensa Havalimanı’nda yoğun sis nedeniyle hava trafiği tamamen aksamış, hiç bir uçuş yapılamamış ve THY ile birlikte tüm diğer havayolu şirketlerinin yolcuları da aynı sorunla karşı karşıya kalmıştır.

Milano’da etkili olan yoğun sisin saat sabah saatlerinde dağılmaya başlamasıyla birlikte, Jolly Tur ve diğer tur operatörlerinin misafirlerinin de yer aldığı THY İstanbul uçağının kontuarı 11.05 itibari ile açılmış, yolcuların check- in’leri yapılmıştır. Milano’da İstanbul’a sefer yapacak olan uçak yerel saatle 12.15’de kalkacaktır.

Hava şartlarına bağlı olarak yaşanan bu problemle ilgili Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine bilgi verilmiş, THY yetkilileri ile de gerekli görüşmeler yapılmıştır. THY tarafından konuyla ilgili yapılacak yazılı açıklama gün içerisinde sizlerle paylaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir