Araç çubuğuna atla

İzmirliler, yurtdışı, İstanbullular yurtiçi turlarını tercih etti

Yeme içme, eğlence, sağlık ve güzellik, kültür ve sanat etkinlikleri gibi farklı kategorilerde fırsatları avantajlı fiyatlarla sunan grup satın alma sitesi grupfoni, bugüne kadar satılan kuponların kategori dağılımını şehirlere göre yaptı. Şirketin yaptığı araştırmada seyahat ve kültür sanat etkinliklerine en fazla rağbet İzmir ve İstanbul’dan geldi.

İzmirliler yurtdışı, İstanbullular yurtiçi turlarına katılıyor
Yurtdışı tur fırsatlarına en çok ilginin ise yüzde 40 ile İzmir’den geldiği göze çarpıyor. İzmir’i sırasıyla İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve Eskişehir izledi. Yurtiçi turlara ise en çok ilgi yüzde 76 ile İstanbul’dan geliyor. İstanbul’u İzmir, Ankara ve Bursa takip ediyor.

grupfoni’nin paylaştığı bilgilere göre grupfoni üzerinden satışa sunulan kültür sanat etkinlikleri fırsatlarına en çok İstanbullular ilgi gösteriyor. Konser fırsatlarının satışlarının yüzde 46’sı İstanbul, yüzde 27’si Bursa, yüzde 21’i Adana ve yüzde 6’sı Bursa’dan yapıldı. Gösteri ve şov fırsatlarına en çok ilgi gösteren iller ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve son olarak Ankara. En çok Antalya’da satılan havuz fırsat kuponlarında Antalya’yı sırasıyla Ankara, Bursa ve İstanbul izledi. Tiyatro fırsat kuponlarının satışı ise yüzde 82’si İstanbul, yüzde 8’i İzmir, yüzde 6’sı Bursa ve yüzde 3’ü de Ankara’dan gerçekleşti. Sinema biletleri fırsat kuponlarına en çok ilgi, sırasıyla İstanbul, Bursa, Adana, Ankara, Antalya, Kocaeli ve Manisa’dan geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir