Araç çubuğuna atla

İstanbul’a Yeni Otogarlar Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, yeni otogarlara dair açıklama yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, Anadolu yakasında cep otogarı, büyük otogar yapma projeleri bulunduğunu açıkladı.

Anadolu yakasında cep otogarı, büyük otogar yapma projeleri bulunduğunu açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, şöyle devam etti: “Yine Avrupa yakasında cep otogarı dediğimiz bir projemiz var. Yakında ihalesine çıkarız. Alibeyköy civarında cep otogarı yapılacak. Cep otogarında parklanma yapılmayacak. Duracak, yolcu alacak, gönderecek, kalkacak. Tam kesinleşmedi ama Anadolu Yakası’nda da Kavacık civarında, bir de Sultanbeyli tarafında planlıyoruz. Bu otogarları İSPARK vasıtasıyla yapmayı planlıyoruz.
Bunlar, bizim açımızdan yatırım tutarı açısından çok ciddi bir yekun oluşturmaz. Alibeyköy’deki cep otogarını 2012’de hayata geçirmeyi öngörüyoruz. O net… Kavacık’ta mülkiyet problemi var. Orada biraz uğraşıyoruz.”

Baştürk, Alibeyköy’de otogar yapmayı düşündükleri arazinin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu, diğer tarafta ise Hazine mülkiyeti bulunduğunu, onun için uğraştıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir