Araç çubuğuna atla

Hilton Mardin Açıldı

Hilton Garden Inn’den yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde yer alan Hilton Garden Inn Mardin ile orta ölçekli otelcilik markasının Türkiye çapında büyümesinde yeni bir adım oluşturulduğu belirtildi.

Tarihi Mardin’in, antik yapıları ve çevre özelliğiyle UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine alınan kentler arasında bulunduğu hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Mardin Havaalanı’na yaklaşık olarak 17 kilometre, şehir merkezine de 4 kilometre uzaklıkta bulunan Hilton Garden Inn Mardin, Mezopotamya Ovası’na bakan bir konumda bulunuyor. Otelde, garden sleep system yatak, Herman Miller tasarımı ergonomik mirra koltuğu ve ücretsiz yüksek hızda kablosuz internet bağlantısı da dahil, markanın imzası haline gelen birçok özelliğinin sunulduğu 162 oda bulunuyor. Otel misafirleri, lezzet tercihlerini, Sumac Grill restoranında unutulmaz akşam yemekleri ya da 24 saat açık olan Pavillion Pantry’nin snack türü yiyecekleri arasında kullanabiliyorlar. Hilton Garden Inn Mardin, 24 saat açık fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, jakuzi, sauna, buhar banyosu ve yağmur duşları olanağı sunuyor. Ayrıca 24 saat açık iş merkezi de baskı ve fotokopi, hızlı internet bağlantısı gibi iş yaşamının ihtiyaçlarını karşılayan hizmetler sağlıyor.”

Açıklamada, Hilton Worldwide Avrupa Bölge Başkanı Simon Vincent’in, ”Şu anda Mardin gibi büyülü bir kentte açılan yeni otelimizle Türkiye’de 5 bin odaya ulaştığımızı açıklamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Son birkaç yıl içinde, Türkiye portföyümüzü, yatırımları süren 10 otelimizle, hemen hemen ikiye katladık. Bu, markalarımızın uluslararası pazarlarda artan popülaritesinin de bir kanıtıdır” görüşüne yer verildi.
Açıklamada ayrıca Hilton Garden Inn Global Başkanı Adrian Kurre ve Mardin Genel Müdürü Murat Yetişgen’in de otelin hizmete girmesinden dolayı duydukları memnuniyet dile getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir