Araç çubuğuna atla

Hilton Garden Inn, “Avrupa’nın En İyi Oteli” Seçildi

Hilton Worldwide’ın “Üst Kalite” hizmete odaklı olarak konumlandırılan markası Hilton Garden Inn, “2011 Avrupa Otelleri Konuk Memnuniyet Endeksi” araştırmasında birinci oldu.

Türkiye – Hilton Worldwide’ın Hilton Garden Inn markası, J.D. Power and Associates tarafından ‘’2011 Avrupa Otelleri Konuk Memnuniyet Endeksi” araştırmasında en üst düzeyde onurlandırıldı. Hilton Garden Inn, “Üst Kalite” kategorisinde, segment ortalamasının 57 puan üzerine çıkarak birinciliği elde etti.

J.D. Power and Associates ‘’Kuzey Amerika’’ segmentinde daha önce sekiz kez ödül alan Hilton Garden Inn, bu onuru dokuzuncu kez elde ederken; aynı zamanda Avrupa kategorisinde de, ilk birinciliğini kazandı.

Hilton Garden Inn Avrupa Başkanı Adrian Kurre konu hakkında şöyle konuştu: “Avrupa’daki ilk otelimiz olan Hilton Garden Inn Stuttgart NeckarPark’ı 2006 yılında Almanya’da açtık. Sadece beş yılda bu büyük başarıyı kazanmış olmamız son derece gurur verici. Avrupa’daki takımımız, marka kültürümüzü, kalitemizi ve konuk ağırlama anlayışımızı bire bir hayata geçirerek marka bilinirliğimizi yükseltti. Markamız dünya çapında yaygınlık kazanırken değerlerimiz, stratejimiz ve konumlandırmamıza odaklanarak güvenirliğimizi pekiştirdik. Şu anda Avrupa’da 16 otelimiz var. Otel sayımızı hem Avrupa’da, hem de dünya genelinde artırmaktayız. Kalite ve tüketici memnuniyeti alanında en saygın kuruluşlardan birinden aldığımız bu ödül Avrupa’daki büyüme yolculuğumuza ve başarı öykümüze gerçek anlamda güç kattı.”

Hilton Garden Inn, araştırmanın yedi kriterinden dördü olan konuk odası, otel hizmetleri, otel tesisleri ve maliyet & fiyatlar kategorilerinde en yüksek performansı gösterdi. Marka, özellikle Garden Sleep System® yataklarının, Herman Miller tasarımı ergonomik Mirra® koltuklarının ve tüm otellerinde bulunan ücretsiz kablosuz internet hizmetinin kullanıma sunulduğu konuk odaları kriterinde yüksek puanlar aldı.

Hilton Worldwide Avrupa Bölge Başkanı Simon Vincent de konu ile ilgili olarak şunları söyledi: : “Bu ödül, Hilton Garden Inn’in marka olarak yakaladığı büyük ivme ile birlikte Avrupa çapında gerek konuklarımız gerekse mal sahipleri nezdindeki hızlı yükselişin en somut kanıtıdır. Önümüzdeki dönemde aralarında Rusya, Polonya ve Türkiye’nin de bulunduğu bazı noktalarda 28 Hilton Garden Inn oteli daha açacağız. Bu oteller, şu anda Avrupa’nın 31 ülkesinde altı marka kapsamında sahip olduğumuz 215 Hilton Worldwide oteli portföyümüzü daha da genişletecek.”

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen J.D. Power and Associates araştırması, yedi kriter üzerinden Avrupa otellerinin konuk memnuniyetini ölçüyor. “Üst Kalite” segmentinde bu kriterler, konuk odaları, maliyetler ve fiyatlar, otel tesisleri, check-in/check-out, yiyecek ve içecek, otel hizmetleri ve rezervasyondan oluşuyor. Bu kapsamda kırk beş otel markası, “En Üst Kalite”, “Üst Kalite”, “Orta Kalite” ve “Ekonomi” olmak üzere dört segmentte değerlendirmeye tabi tutuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir