Araç çubuğuna atla

Hilton, 4. Garden Inn’i İstanbul Haliç’te Açtı

Hilton Worldwide, Türkiye’de hızla büyüyen portföyündeki dördüncü Hilton Garden Inn olan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’u bugün hizmete açtı. 210 odası bulunan tesiste, en büyüğü 250 kişi kapasiteli, toplam 400 kişilik sekiz toplantı salonu yer alıyor.

Orta segmentte yatırımlarına hız veren Hilton Worldwide, bu kategorideki önemli markası Hilton Garden Inn’in dördüncü tesisini İstanbul Haliç’te hizmete açtı.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’un açılışı ile ilgili olarak, Hilton Garden Inn Küresel Başkanı Adrian Kurre, “İstanbul’da ilk otelimizi açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hilton Garden Inn markamızı Türkiye’de konumlandırmak için 2010 yılından beri çalışmalarımızı sürdürüyorduk; bugün itibariyle her biri önemli yerlerde dört otelimiz misafirlerimize hizmet veriyor. Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’u ziyaret edecek misafirlerimiz, bu eşsiz güzellikteki 24 saat canlı şehrin tadına doyasıya varabilecekleri gibi hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden misafirlere hitap eden ekonomi markamız olan Hilton Garden Inn’in hizmet kalitesiyle de tanışmış olacaklar” dedi.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn Genel Müdürü Cemal Hoşgül, otelin açılışıyla ilgili olarak, “Misafirlerimizi Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’da ağırlayarak onları Türk misafirperverliği ve dünyaca ünlü Hilton Garden Inn’in bütün özellikleriyle tanıştırmak için sabısızlanıyouz” şeklinde konuştu.

Adını Haliç’ten alıyor
Adını Haliç’ten alan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, Avrupa yakasının eğlence ve alışveriş merkezi Beyoğlu’na yaklaşık altı kilometre mesafede yer alıyor. Tesis, İstanbul’un tarihi mekanlarına; Osmanlı sarayları ve eşsiz Haliç kıyısındaki parklara yakın konumu ile şehrin içinde konaklama imkanı sunuyor.

Haliç Kongre Merkezi’ne yürüme mesafesinde
İstanbul’un ana ticaret bölgesi olan Levent’in yaklaşık 8 kilometre güneyinde, İstanbul Atatürk Havalimanı’na ise yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, kentin önemli bir toplantı ve etkinlik alanı olan Haliç Kongre Merkezi’ne ise yürüme mesafesinde olması ile büyük bir avantaja sahip.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, 210 odası ve çağdaş tasarıma sahip lobisi ile seçkin misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Otelde aynı zamanda 24 saat açık bir iş merkezi, her yerde ücretsiz Wi-Fi internet erişimi, uzaktan yazdırma imkânı, Garden Sleep Sistemi yatakları ve Herman Miller tarafından tasarlanmış ergonomik Mirra® sandalyeleri bulunuyor. En büyüğü 250 kişi kapasiteli, toplam 400 kişilik sekiz toplantı salonuna sahip olan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, toplantı salonlarında birinci sınıf görsel-işitsel (AV) hizmeti sunuyor.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, aynı zamanda uluslararası alanda kabul gören LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) yeşil bina belgelendirme programı çerçevesinde en gelişmiş çevresel verimlilik özelliklerine sahip. Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn LEED Gold özellikleri kapsamında geri dönüştürülmüş inşaat malzemeleri uygulaması, su tasarruf ve verimlilik sistemleri, bisiklet park yerleri, açık alanların olabildiği kadar geniş tutulması ve iyileştirilmiş soğutma yönetimi gibi özelliklere sahip.

Otel içerisinde, dünya ve Türk mutfağından örnekler sunan Sumac Grill restoran dışında bir lobi bar ile sağlıklı atıştırmalıklar, tatlılar ve sıkma içeceklerle hizmet veren 24 saat açık Pavillion Pantry bulunuyor. Yine 24 saat açık olan fitness salonu dışında kendi odasında rahatça egzersiz yapmak isteyenler için de Hilton Garden Inn Stay Fit Kit opsiyonu mevcut.

Yıl sonuna kadar 5 otel daha açacak
2011 yılı içerisinde şimdiden beş otel açan Hilton Worldwide, yılsonuna kadar beş otel daha açmayı planlıyor. Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn Türkiye’de Hilton Worldwide’ın 18’inci oteli olarak faaliyete geçerken en son açılan oteller arasında Hilton Garden Inn Şanlıurfa, DoubleTree by Hilton Istanbul – Moda, DoubleTree by Hilton Istanbul – Old Town, ve DoubleTree by Hilton Avanos – Cappadocia yer alıyor. Yılın geri kalanında açılacak oteller ise Hilton Garden Inn Mardin, Hampton by Hilton Ordu’nun yanı sıra Hilton Bursa ve Hampton by Hilton Bursa – Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki ilk çift markalı oteli olacak.

Türkiye’deki Hilton otelleri
Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki portföyünde halen, lüks Conrad İstanbul, full-service Adana HiltonSA, Ankara HiltonSA, Mersin HiltonSA, Hilton İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Hilton İzmir, Hilton Kayseri, Hilton Dalaman Resort & Spa ve Hilton Bodrum Türkbükü Resort&Spa; full-service DoubleTree by Hilton Ankara – Kolej, DoubleTree by Hilton Avanos – Kapadokya, DoubleTree by Hilton Istanbul – Old Town, ve DoubleTree by Hilton Istanbul – Moda; ve servis odaklı Hilton Garden Inn Kütahya, Hilton Garden Inn Konya ve Hilton Garden Inn Şanlıurfa bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir