Araç çubuğuna atla

Güney Ege’de Bayram Doluluğu Yüzde 90

Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güney Ege’deki Marmaris, Fethiye ve Bodrum gibi turistik ilçelerde bulunan büyük otellerin bayram tatili boyunca açık kalacağını söyledi.

Büyük otellerde doluluk oranının bayramda yüzde 90, 4-5 yıldızlı otellerde ise yüzde 70-80 seviyelerinde olacağına işaret eden Açıkgöz, ”Güney Ege’deki otellerimizde herhangi bir sıkıntı yok. Hazırlıklar tamamlandı. Oteller tatil için programlarını hazırladı” dedi.

Açıkgöz, Kurban Bayramı tatili için güneye gelecek vatandaşların kişi başı 100 TL ile 400 TL arasında değişen fiyatlarla tatil yapabileceğini belirtti.

Kurban Bayramı tatilinin uzatılması gerektiğini ifade eden Açıkgöz, ”Bayram tatili uzatılırsa güzel bir turizm sezonu finali yaşarız. Aradaki perşembe ve cuma günleri de tatile dahil edilebilir. Biz turizmciler olarak tatilin uzatılmasını istiyoruz. Otellerin büyük bölümü Kurban Bayramı tatili için hazırlık yaptı. Tatil ne kadar uzun olursa otelcilerimizde o kadar iyi bir dönem yaşar” diye konuştu.

BODRUM

Bodrum Otelciler Derneği Genel Sekreteri Orhan Kavala ise her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği ilçedeki otellerin Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarını tamamladığını söyledi.

Bayram tatiliyle ilgili otellerde bir yoğunluk yaşandığını anlatan Kavala, ”Otelcilerimizin bir kısmı turizm sezonu bitmesine rağmen otellerini kapatmadılar, bayram tatili sonuna ertelediler. Ayrıca yaz kış açık olan otellerimiz de var. Bu otellerimizde yüzde 90 oranında doluluk var. Bundan çok büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bodrum’da şu anda havanın çok güzel olduğunu ifade eden Kavala, şöyle konuştu:

”Türkiye geneline göre havalar çok güzel gidiyor. Otelcilerimiz bütün hazırlıklarını yaptılar. Bir aksaklık olacağını zannetmiyorum. Oteller kendi bünyelerinde bayramla ilgili çalışmalar yapıyorlar, programlar hazırlıyorlar. Bu programları müşterilerine aktarıyorlar. Zaten fiyatlar yaz fiyatları değil, yüksek sezon fiyatları da değil. Fiyatlar normal herkesin çok rahatlıkla tatil yapabileceği fiyatlar. Ancak rezervasyon yapacakların mutlaka acele etmeleri lazım. Sona kaldıkları zaman, program yapmayan yerlerde kalmak zorunda kalabilirler veya yer bulamayabilirler.”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bodrum Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Sevinç Gökbel ise Kurban Bayramı tatili için acentelerin çeşitli kültür turları düzenlediklerini bildirdi.

Tüm turizmcilerin bayram tatilinin uzatılması gibi bir beklentisi olduğuna işaret eden Gökbel, ”Acentelerimiz tatil için çeşitli Bodrum paketleri hazırladılar. Bu paketlerin içinde çeşitli programlar var. Şimdiye kadar olan talep ise bize bu bayramın turizmciler açısından iyi geçeceğini gösteriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir