Araç çubuğuna atla

Günay: Hangi bakanlık olursa yaparım

İzmir’deki basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle Mövenpick Otel’de biraraya gelen Bakan Günay, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olup olmayacağının sorulması üzerine, yaptığı işi sevdiğini ifade ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümeti kurarak, kimin çalışacağını takdir edeceğini, kendisine hangi bakanlık tevdi edilirse hakkıyla yerine getirmeye çalışacağını söyledi.

Bu hafta sonu milletvekili mazbatalarını alacaklarını, gelecek hafta yemin edeceklerini, temmuz başında da hükümetin kurulacağını belirten Günay, “Ondan sonra arkadaşlarımızla geleceğiz ve İzmir’e yol haritası çizmeye çalışacağız. Önceliklerimizin neler olduğuna bakacağız” şeklinde konuştu.

İzmir’in çok büyük zenginliklere sahip olduğunu dile getiren Bakan Ertuğrul Günay, şunları kaydetti: “Bundan sonra İzmir milletvekili olarak daha sık gelip gideceğim. Karaburun’u, Karantina adasını seçim kampanyasında ilk kez gördüm. Doğrusu çok etkilendim, üzüldüm kendi adıma. Türkiye gezmekle, görmekle, şaşırmakla bitmeyen bir ülke. İnanılmaz zenginlikler var. Bu kadar bildiğimi zannettiğim İzmir’de bile görmediğim, görünce etkilendiğim çok alan çıktı. Bakış açım şudur: İzmir’de turizm yapmaya çalışırken katiyen doğayı tahrip etmeyeceğiz. Doğayla ve tarihle barışık yeni destinasyon yaratmaya çalışacağız. Denizden baktığınız zaman ağaç boyunu geçmeyen yapılaşma diyorum. Beton oteller zinciri olmayacak, olursa yazık olur. İzmir’i gerçekten dünyanın özel, keyfine doyulmayan, yaşam tarzıyla bütünleşmiş bir destinasyonu haline getirmek gibi bakış açımız var. Bu bölgede sadece arkeoloji yok; Selçuklu camileri var, havralar, kiliseler, külliyeler, medreseler var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir