Araç çubuğuna atla

Grev Uçuşları Aksatacak

Türk Hava Yolları (THY), İngiltere’de kamu sektöründe birçok çalışanın yapacağı grev nedeniyle Londra Heathrow ve Manchester Havaalanı varışlı uçuşları kullanacak yolcuların, bu havaalanlarındaki grev dolayısıyla oluşabilecek aksaklıklardan dolayı gecikmelerle karşılaşabilecekleri uyarısında bulundu.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, İngiltere’deki havaalanlarında pasaport kontrol işlemlerini gerçekleştiren “UK Border Agency” çalışanlarının yarın kamu sektörü grevi nedeniyle görev yapmayacakları belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “30 Kasım 2011 tarihinde Londra Heathrow ve Manchester Havaalanı varışlı uçuşlarımızı kullanacak olan yolcularımız, bu havaalanlarında grev dolayısıyla oluşabilecek aksaklıklardan dolayı pasaport kontrollerinde çok daha uzun bir bekleme süresiyle karşılaşabilirler. 30 Kasım 2011 günü Londra Heathrow ya da Manchester havaalanlarından yolculuklarına başlayacak yolcularımız, pasaport kontrolünden geçmemelerine rağmen varış uçaklarında yaşanabilecek problemlerin etkisiyle kalkış uçaklarında oluşabilecek rötarlardan etkilenebilirler.

Londra Heathrow ya da Manchester Havaalanları varışlı ya da çıkışlı THY uçuşlarında seyahat edecek olan yolcularımızın rezervasyonlarını aynı uçuş sınıfında olmak ve uçuşlarımızda yer olması kaydıyla 1-7 Aralık 2011 tarihlerine ücretsiz olarak değiştirme hakları mevcuttur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir