Araç çubuğuna atla

Granada Otelin Çevre Hassasiyeti

Alanya Okurcalar Bölgesinde yer alan Granada Luxury Resort & Spa Otel çevreye gösterdiği hasassiyet ile de örnek olmaya devam ediyor. Otel 2011 yılı içerisinde Antalya ortalamasının çok üzerinde bir tehlikeli atık gönderimi yaptı. Otel Çevre Danışmanı Çevrekent Mühendislik firma yetkilisi Ömer Karaduman Granada Luxury Resort & Spa Otel ‘de , Otel Operasyon Müdürü Ekrem Özkan ile bir araya geldi.

Karaduman yaptığı açıklamada, çevreye olan hassasiyeti için teşekkürlerini, sunarken yapılan çalışmaları ise şu şekilde açıkladı: ” Granada Luxury Resort & Spa Otel bölgesindeki örnek tesislerimizden biri. Tesiste 2011 yılı içinde yaklaşık 800 kg bitkisel atık yağ ile 450 kg. da tehlikeli atık lisanslı firmaya teslim edildi. Bu rakamlarda Antalya ortalamasının oldukça üstünde bir atık gönderimi.Tesisimizde ayrıca tehlikeli atık, ambalaj atıkları ve bitkisel atık yağ ile ilgili olarak periyodik aralarla eğitimler vermeye ve otel personelimizi bu konuda bilgilendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Granada Luxury Resort & Spa Otel Operasyon Müdürü Ekrem Özkan ise çevre konusunun kendileri için oldukça önem taşıdığına dikkat çekerek, “ Çevre olmadan turizm olamayacağını çok iyi biliyoruz”dedi.Halil ÖNCÜ-ALANYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir